Hlavní navigace

Zero Ballistics: obrněná monstra na pastvinách

Martin Kameník 26. 9. 2008

Obrněná monstra se před chvílí objevila na horizontu. Za nimi se táhne nezaměnitelná stopa pásů, kterou doprovází trosky a zmar. Před nimi je prozatím nezničená příroda a pár domků. Nebude však trvat dlouho a ráz krajiny se nevratně změní. Právě zde totiž vypukne konflikt, z něhož odjede pouze jeden vítěz.

Zero Ballistics je šikovným skloubením klasických stříleček z pohledu první osoby a simulátorů tanků. Nejedná se však ani o dokonalé a naprosto reálné zpracování strojů z druhé světové války, ani o futuristické ztvárnění pseudotanků. Hra si zachovává hratelnost a dynamiku z FPS akcí a přitom spolu namísto žoldáků či vojáků měří síly vojenská technika. Čeká nás tedy příjemná změna. Místo krve bude téct palivo, místo končetin budou odletovat součástky. Rodič jásá, ekolog pláče a veverka utíká s oříškem do bunkru. Do boje je ještě pár minut čas, ukažme si tedy blíže, s čím máme tu čest.

Zero Balistics 1

Titul Zero Ballistics je zamýšlen pouze jako multiplayerová záležitost. Nehledejme tedy žádný, natož propracovaný, příběh ani kampaň. V hlavní nabídce nás bude nejspíš zajímat nastavení a poté to, zda zakládáme novou hru nebo se k nějaké stávající připojujeme. Nejprve se podívejme na nastavení, které čítá pět záložek. Jsou jimi game, video, audio, graphics a keys. V game si lze změnit jméno a přizpůsobit myš. Video a audio je, myslím, poměrně jasné, ovlivníme zde stejnojmenné aspekty. V graphics upravujeme detaily hry, nejvíce poté jednotlivé části přírody. A konečně keys slouží k úpravě ovládacích prvků. Víme vše a nezbývá než se dostavit na bitevní plochu. Budeme-li se chtít připojit k již existující hře, použijeme nabídku join, v opačném případě host. Zakládáme-li hru, je třeba zodpovědět pár otázek. O jaký typ hry máme zájem, počet hráčů, časový limit a samotnou mapu. Z toho nám plyne pár otázek, a také si na ně odpovíme.

Zero Ballistics 2

Jednou takovou otázkou může být záležitost módů. Hra nabízí krom dnes základních typů jako deathmatch a teamdeathmatch také originálnější beaconstrike. Pojďme dál. Hra se odehrává v prostředí krásné a krásně zpracované alpské přírody. S postupem doby by měly přibývat další a další mapy. Na rozdíl od klasických pancéřovaných kolosů s mnohočlennou osádkou zde si postačíme sami. Každý tank se stává individualitou díky kombinaci vybavení. Zbraňové systémy se člení na hlavní a vedlejší. U obou je široká škála arzenálu. Navíc je možnost podmiňovat území a vlákat tak třeba protivníky do léčky. Aby to nebylo tak stereotypní, za každé zabití nebo asistenci získáváme body. Ty lze vyměnit za vylepšení našeho tanku v jedné ze tří oblastí – zbraně, brnění nebo rychlost. S vývojem vašeho tanku se přirozeně mění také jeho vizáž. To může fungovat jako varovný signál před zbrklým útokem na mnohem lépe vybavený stroj.

Zero Ballistics 3

Zpracování hry Zero Ballistics je skutečně povedené. Venkovní prostory přírody, kde se střety odehrávají, jsou velmi pěkně detailně zpracovány. Ani tanky nejsou odfláknutým zbožím. Jejich místy úsměvná akrobacie vůbec nevadí. Proti hudební složce nemám výhrady. Jak autoři uvádějí – ‚Sound of Music‘ meets ‚Terminator‘, což se mi líbí. Čeká nás rázná a k dané situaci naprosto vhodná hudba. Ovládání je prosté a rychle si na něj zvykneme. Hratelnost je možná až nebezpečně návyková.

Zero Ballistics 4

Sečteno a podtrženo je Zero Ballistics dobře odvedenou prací, se kterou bude mnoho hráčů s největší pravděpodobností spokojeno. Vzít dobré stránky simulátorů a FPS akcí se nezdá být špatný nápad. Nemáte-li tedy zrovna co dělat, nezahálejte a stáhněte si Zero Ballistics. Bitevní pole opět ožijí a budou se po nich pohánět opancéřovaná monstra s nabitými děly. Příjemnou zábavu.

Zero Ballistics 5

Instalace hry je jednoduchá – stačí na Download stránce hry zvolit nějaký server, odkud si stáhneme archiv pro Linux. Ten stačí rozbalit a hru spustit skriptem start_client.sh.

Našli jste v článku chybu?

2. 12. 2011 19:47

Stefan (neregistrovaný)

Zdravim chtěl bych taky hrát ale nevím jak to mam spustit... můžete mi to někdo krok za krokem popsat???

30. 9. 2008 21:05

nvl (neregistrovaný)
server root.cz běžel a většinou na něm aspoň někdo byl. Docela pěkná hra, jen je nedostatek hráčů (serverů) :(
Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Vitalia.cz: Paštiky plné masa ho zatím neuživí

Paštiky plné masa ho zatím neuživí

Vitalia.cz: Jak vybrat ořechy do cukroví a kde mají levné

Jak vybrat ořechy do cukroví a kde mají levné

120na80.cz: Jak oddálit Alzheimera?

Jak oddálit Alzheimera?

Podnikatel.cz: EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Podnikatel.cz: Podnikatelům dorazí varování od BSA

Podnikatelům dorazí varování od BSA

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Podnikatel.cz: Babiš: E-shopy z EET možná vyjmeme

Babiš: E-shopy z EET možná vyjmeme

Lupa.cz: Propustili je z Avastu, už po nich sahá ESET

Propustili je z Avastu, už po nich sahá ESET

DigiZone.cz: Sony KD-55XD8005 s Android 6.0

Sony KD-55XD8005 s Android 6.0

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Lupa.cz: Seznam mění vedení. Pavel Zima v čele končí

Seznam mění vedení. Pavel Zima v čele končí

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

DigiZone.cz: Flix TV má set-top box s HEVC

Flix TV má set-top box s HEVC

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

120na80.cz: Horní cesty dýchací. Zkuste fytofarmaka

Horní cesty dýchací. Zkuste fytofarmaka

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy