Všechny galerie Zpět

Fotogalerie: Linuxové distribuce vyvíjené státy a městy - obrázek 2

Wienux: Projekt Wienux vznikl v rakouské Vídni a na Debianu postavená distribuce byla dokonce uvolněna pro veřejnost. Nakonec byl v roce 2009 přechod na Linux ve Vídni zastaven a město opět běží na Windows.  Více v článkuDistrowatch, podle licence: GNU GPL
 • LiMux

  LiMux

  LiMux byl vyvinut pro německý Mnichov a je certifikován pro průmyslové využití podle ISO 9241. Původně byl postaven na Debianu, nyní je jeho základem Ubuntu. Zatím stále s KDE 3.5.

  Autor: Clemens Kleinfeld, podle licence: GNU GPL

 • Wienux

  Wienux

  Projekt Wienux vznikl v rakouské Vídni a na Debianu postavená distribuce byla dokonce uvolněna pro veřejnost. Nakonec byl v roce 2009 přechod na Linux ve Vídni zastaven a město opět běží na Windows.

  Autor: Distrowatch, podle licence: GNU GPL

 • Kylin

  Kylin

  Kylin byl vyvinut čínským ministerstvem obrany pro potřeby místní armády. Původně byl postaven nad FreeBSD, později bylo jádro vyměněno za linuxové a nejnovější verze staví na Ubuntu.

  Autor: Kylin OS, podle licence: CC BY-SA 3.0

 • GendBuntu

  GendBuntu

  Projekt GendBuntu spustilo francouzské četnictvo poté, co bylo jasné, že se blíží konec Windows XP a přechod na Vista by byl neúměrně drahý. Proto vznikla tato distribuce postavená na Ubuntu, která by měla být nakonec instalována na všech 75 000 četnických počítačů.

  Autor: Stephane Dumond, podle licence: GNU GPL

 • AZLinux

  AZLinux

  Španělská Zaragoza má taky svou linuxovou distribuci, která původně vznikla nad základy openSUSE. Později ale byl podvozek vyměněn za Ubuntu s prostředím Gnome Classic.

  Autor: AZLinux

 • Pardus

  Pardus

  Turecká distribuce Pardus byla vyvinuta místním Národním institutem pro elektroniku a kryptologii. Zaměřuje se na kancelářské použití včetně užití v Tureckých vládních organizacích. Původně stavěla na Gentoo, dnes je naspod Debian.

  Autor: Hakan Öztaş, podle licence: CC BY-SA 3.0

 • BOSS Linux

  BOSS Linux

  Bharat Operating System Solutions (BOSS) je distribuce vyvíjená indickým Národním centrem pro svobodný/open-source software. Indická vláda jeho vývoj podporuje a doporučuje jeho instalaci svým úřadům. BOSS staví na Debianu.

  Autor: Balakrishnan111, podle licence: CC BY-SA 1.0

 • Nova

  Nova

  Kubánská linuxová distribuce Nova je hlavním pilířem vládní snahy vytrhnout se z područí amerických softwarových gigantů. První verze byla postavena na Gentoo, pozdější pak na Ubuntu.

  Autor: Sama Kname, podle licence: CC BY-SA 3.0

 • Canaima

  Canaima

  Distribuce Canaima je postavená na Debianu a ve Venezuele jde od roku 2011 o preferovaný operační systém pro veřejný sektor.

  Autor: Jeanmarco333, podle licence: CC BY-SA 3.0

 • LinEx

  LinEx

  Linuxovou distribuci LinEx vyvinula španělská Extremadura především pro potřeby místního školství a institucí. Základem je Debian a prostředí Gnome.

  Autor: Distrowatch

 • Guadalinex

  Guadalinex

  Guadalinex je distribuce založená na Debianu, která je podporovaná vládou ve španělské Andalusii. Najdete ji například v místních školách, veřejných knihovnách či centrech pro seniory.

  Autor: KeiKon, podle licence: GNU GPL