Hlavní navigace

Orange Pi

Jak funguje Spectre a Meltdown, Linux na Orange Pi a změna algoritmu DNSSEC

Zápisky z prvního dne desátého ročníku konference InstallFest. Jak fungují chyby Spectre a Meltdown, jak se instaluje Linux na jednodeskový počítač Orange Pi a jak se mění algoritmus DNSSEC podpisů.

Doba čtení: 14 minut

Orange Pi PC 2 má 64bitové čtyřjádro a stojí 20 dolarů

Byl představen další počítač v řadě Orange Pi. Novinka označená jako PC 2 disponuje 64bitovým čtyřjádrovým procesorem A53 Allwinner H5, grafikou Mali-450, 1 GB paměti a gigabitovou síťovou kartou. Uvnitř běží Android nebo Linux, 40pinový header je…

Orange Pi Plus: software zraje jako víno

Dnes dokončíme prohlídku Orange Pi Plus – hardwarově vybaveného jednodeskového počítače, kterému software teprve dozrává. Změříme rychlost desktopu, 3D grafiky, přehrajeme film a blikneme i LEDkou.

Doba čtení: 13 minut

Linux na Orange Pi Plus: SATA je chyták

Dnes projdeme nabídku linuxových operačních systémů pro Orange Pi Plus. Zkusíme jeden nainstalovat a nakonfigurovat. Přidáme nemilou pravdu o SATA potvrzenou rychlostními testy. Na závěr se spálíme o chladič.

Doba čtení: 9 minut

Orange Pi Plus: vybavený čínský počítač dorazil

Rozbalíme balíček z Číny a prozkoumáme Orange Pi Plus – jeden z nejvybavenějších jednodeskových počítačů, který se nejen názvem tváří jako klon oblíbeného Raspberry Pi, ovšem urychlený a vylepšený.

Doba čtení: 8 minut

Do nového roku s novým jednodeskovým počítačem – ale kterým?

Nabízíme velký přehled aktuální nabídky jednodeskových počítačů na trhu. Kromě Raspberry Pi (včetně nejnovější verze Zero), klasiky Banana Pi, Orange Pi a neznámé Roseapple Pi zmíníme též 64bitové Pine, osmijádrové HiKey, poslední novinky Orange Pi One/Lite a pro milovníky Windows i počítače s Intel Atom.

Doba čtení: 4 minuty