Hlavní navigace

SQUID

Firewall pfSense: webová proxy se Squid

V dnešním díle si povíme o web proxy ve firewallu pfSense. Popíšeme si postup instalace, dále si pak popíšeme základní konfiguraci a zapneme antivirovou kontrolu. Závěrem se zaměříme na možnosti logování squidu skrze syslog.

Doba čtení: 4 minuty

Restart serveru Squid způsobí smazání všech dat na disku (aktualizováno)

Zastavení nebo restartování kešovacího proxy serveru pro HTTP a FTP, Squid, může podle nahlášené chyby s kódem 1202858 v Red Hat Bugzille způsobit smazání všech souborů na disku. Zatím to vypadá, že se problém týká jen RHEL v kombinaci se Squid…

Integrace SQUID proxy serveru do Active Directory (1)

Chcete mít přehled o aktivitě uživatelů Windows používajících vaši SQUID proxy? V době terminálových serverů a neposedných uživatelů nám už nestačí mít v logu IP nebo záznam z DNS. Pokusíme se společně tento problém vyřešit, což nebude úplně jednoduché. A při té příležitosti se podíváme i do historie.

Doba čtení: 5 minut

Apache ohrožen novým nástrojem

Na slovenském serveru linuxos.sk se objevila informace o nebezpečí, které číhá na web server Apache. Nedávno spatřila světlo světa aplikace Slowloris, která je schopna bombardovat web server neúplnými požadavky, což mu znemožní zavřít spojení…

Bezpečnostní souhrn 12. 1. 2005

Microsoft opravuje závažnou zranitelnost IE oznámenou v říjnu 2004, která byla poslední dobou také zneužívána, Squid dovoluje DoS při NTLM.

12. 1. 2005 11:03

Bezpečnostní souhrn 10. 12. 2004

Některé aplikace KDE vytváří odkazy s hesly Samby, Squid je občas více upovídaný, PHP Live! se vyplatí povýšit.

10. 12. 2004 16:00

Bezpečnostní souhrn 12. 10. 2004

Proti SNMP modulu proxy Squid lze vykonat DoS jedním UDP paketem, unarj dovoluje přepisování souborů, popis možností clusterování firewallů.

12. 10. 2004 15:02

Bezpečnostní souhrn 12. 9. 2004

Apache 2 mod_ssl dovoluje DoS, stejný problém mají F-Secure Internet Gatakeeper a Anti-Virus for Microsoft Exchange, pokud jde o DoS ani Squid nezůstává pozadu, pozor na dočasné soubory u OpenOffice.org.

12. 9. 2004 15:30

Bezpečnostní souhrn 5. 9. 2004

Altnet Download Manager (Kazaa, Grokster) umožňuje vzdálené vykonání libovolného kódu, Squid trpí na DoS, Juniper NetScreen IDP dovoluje vzdálené přepsání souborů.

5. 9. 2004 17:06

SQUID - Kešující proxy server (2)

Z minule víme, co squid je a jak nastavit nejzákladnější parametry. Dnes jej nastavíme jako transparentní proxy, ukážeme si, co je redirector, podíváme se na jeho refresh-algorithm a na podporu hierarchického kešování.

Doba čtení: 8 minut

SQUID - Kešující proxy server

Squid je kešující proxy-server pro HTTP a FTP. ("kešující" - fuj, to je slovo! Nojo, ale usoudil jsem, že "cacheující" je ještě ošklivější a "caching" zní ve větě divně...) Co to znamená? Proxy-server je zařízení, které pro klienty zprostředkovává jiné zdroje.

Doba čtení: 6 minut