Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (1. 12. 2021)

1. 12. 2021
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Dnes si představíme nástroj pro automatizaci workflow, budeme spravovat hesla z GUI nebo CLI, vytvoříme úplný uzel v Lightning Network síti a nakonec si představíme hudební streamovací platformu postavenou na blockchainu.

n8n

n8n je software pro automatizaci workflow umožňující sestavit komunikační kanál, který propojuje jednotlivé služby, umožní mezi nimi přesouvat a transformovat data, zahrnout podmíněnou logiku nebo vytvářet HTTP požadavky. Bez nutné znalosti API rozhraní všech podporovaných služeb lze například zajistit, aby se z každého úkolu v aplikaci Todoist vytvořil nový ticket v JIRA. Vedle více než 200 služeb (vč. Slack, GitHub, Dropbox nebo NextCloud) lze do pipeline zahrnout i databáze třetích stran či CRM. Pro uživatele Linuxu v současnosti připadá v úvahu pouze self-hosted řešení, ale v plánu je i desktop klient.

n8n.io/

Secman

Secman je správce hesel dostupný ve variantách pro CLI i s grafickým uživatelským rozhraním. Nabízí jednoduchý, ale především bezpečný mechanismus práce s přístupovými údaji. Používá AES šifrování s kryptografickýcm režimem GCM (Galois/Counter). Proti útokům typu XSS chrání pomocí bezpečnostního middlewaru.

secman.dev/, 6.0.71

Node Launcher

Node Launcher umožňuje spustit úplný bitcoinový uzel (full node) v síti Lightning Network. Dokáže vyhledat dostupné porty pro Bitcoin a Lightning Network Daemon (LND), testnet a mainnet. Nabízí rychlý přístup ke konzoli a výstupům. Nástroj z podstaty usnadňuje používání příkazů bitcoin-cli a lncli.

github.com/lightning-power-users/node-launcher, 6.0.9

Audius

Audius je streamovací platforma pro hudební nadšence – posluchače i interprety. Pomáhá propojit oba světy bez jakékohokoliv prostředníka, k čemuž využívá decentralizovaný protokol postavený na blockchainové architektuře. Snaží se řešit nepřiměřený způsob přerozdělování zisků v hudebním průmyslu tak, aby se co největší část dostala přímo k umělcům. V aplikaci lze prohlížet a objevovat nové umělce, sledovat a odebírat jejich obsah, objevovat nové žánry a poslouchat hudbu ve vysoké kvalitě (320 kbps).

skoleni

github.com/AudiusProject/audius-client, 0.24.33

Blbinka

Pokud jste se dostali ke sklizni až odpoledne a máte všechno hotovo, patrně si to jen myslíte. K opravě ještě něco málo zbylo.