Hlavní navigace

Seriál Arch Linux jako distribuce pro desktop

Arch Linux není distribuce použitelná jen na serveru. Stejně dobře jej můžeme využít pro sestavení plnohodnotného desktopového prostředí. Tento seriál vás postupně celým procesem provede.

Dolaďujeme a zpříjemňujeme si Arch Linux

V posledním díle seriálu o Archu dokončíme instalaci základní sady programů a aplikací. Pak se budeme věnovat základům zálohování dat a konkrétnímu nastavení pro potřebu většiny běžných uživatelů. Jako poslední budou uvedeny některé příklady pro nastavení, které usnadní a zjednoduší práci se systémem.

Doba čtení: 7 minut

Arch User Repository a instalace software z něj

V předposledním díle našeho seriálu o Arch Linuxu se budeme věnovat instalaci balíčků a novému správci, který zjednoduší instalaci balíčků z uživatelského repozitáře na webu. Ukážeme také možnosti nastavení vzhledu a pustíme se do instalace sady programů a aplikací potřebných pro běžnou práci s počítačem.

Doba čtení: 10 minut

Měníme Arch Linux v desktopový systém

V tomto díle navážeme na instalační kroky z dílu minulého a zaměříme se hlavně na konfiguraci systému a základní popis balíčkovacího systému. Díl pak dokončíme instalací a nastavením ovladačů grafiky, správce přihlašování a desktopového prostředí. Posledním a krokem je restart a logování do systému.

Doba čtení: 8 minut

Arch Linux jako základ moderního desktopu

V úvodním díle nového seriálu se krátce seznámíme s distribucí Arch a způsoby jejího získání a instalace. Krátce bude popsána i sestava, na kterou budeme instalovat. Pak bude následovat rozdělení pevných disků a popis formátování a připojení vytvořených oddílů. Díl bude ukončen instalací vybraných balíčků.

Doba čtení: 8 minut