Hlavní navigace

Seriál Moderní desktop na distribuci Sabayon

Seriál se věnuje linuxové distribuci Sabayon a především tomu, jak nad ní postavit moderní desktopové prostředí.

Základní sada aplikací a zálohování v distribuci Sabayon

V posledním díle našeho seriálu o poměrně neznámé distribuci Sabayon dokončíme instalaci základní sady programů a aplikací. Pak se budeme ještě věnovat základům zálohování dat a konkrétnímu nastavení pro potřebu většiny běžných uživatelů. Náš kýžený Sabayon desktop by pak měl být dokonalý.

Doba čtení: 12 minut

Nastavení prostředí, vzhledu a ovládání distribuce Sabayon

Pokračujeme v našem seriálu o poměrně neznámé linuxové distribuci Sabayon. Výsledkem bude náš vlastní moderní desktop v zajímavém linuxovém technickém hávu. V předposledním díle se budeme věnovat nastavení vzhledu prostředí, instalaci systémových balíčků a způsobu ovládání desktopového prostředí.

Doba čtení: 9 minut

Sabayon Linux: konfigurace a správce balíčků

V dalším díle našeho seriálu o linuxové distribuci Sabayon Linux společně navážeme na instalační kroky z dílu minulého. Budeme se zabývat tím, co následuje bezprostředně po úvodní instalaci systému. Zaměříme se hlavně na základní konfiguraci systému a podrobnější popis balíčkovacího systému.

Doba čtení: 8 minut

Moderní desktop na distribuci Sabayon

V úvodním díle nového seriálu se krátce seznámíme s volbou prostředí a distribuce, způsoby jejího získání a instalace. Pak bude následovat rozdělení pevných disků a popis formátování a připojení vytvořených oddílů včetně volby souborového systému. Následovat bude základní aktualizace repozitářů a balíčků.

Doba čtení: 10 minut