Hlavní navigace

Aktualizace PostgreSQL

24. 9. 2008

Sdílet

V neděli 21. září 2008 byly uvolněny aktualizace všech podporovaných verzích PostgreSQL, tedy verze 8.3.4, 8.2.10, 8.1.14, 8.0.18 a 7.4.22. Obsahují opravy chyb nalezených během posledních třech měsíců, a vzhledem k tomu, že obsahují opravy chyb, které mohou způsobit ztrátu dat, doporučuje se aktualizace. Detaily naleznete v oficiálním oznámení.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 9. 2008 14:09

  jelen (neregistrovaný)
  to je sranda - nejdriv nam kernel zabiji sitovky a pak PostgreSQL ztraci data... kam ten svet speje :)

  aneb jak rikal Komensky - zalohovat, zalohovat, zalohovat!
 • 24. 9. 2008 14:33

  LENIN POWER! (neregistrovaný)
  pgsql ztracel data? To ale musela byt dost race condition jinak by se na to jiz prislo.

  jinak to ze databaze ztraci data zase neni tak neobvykly bug. V DB2 a Oracle patchsetech jsou bugy tohoto typu opravovany bezne.
 • 24. 9. 2008 15:22

  Pavel Stěhule
  Release opravuje několik kritických chyb - z toho snad jen jedna byla hlášená uživatelem. Na ostatní se přišlo při vývoji 8.4, při revizi kódu. Většinou se jedná se o hraniční případy (detaily jsou v release notes, případně v pg_hackers listu), jejichž výsledkem by mohlo být potenciální poškození systémového katalogu. Proto se doporučuje upgrade při nejbližší možné příležitosti.
 • 24. 9. 2008 15:56

  Zdenek Kotala (neregistrovaný)
  Asi nejproblematictejsi jsou Fix potential use of wrong cutoff XID for HOT page pruning a Fix potential miscalculation of datfrozenxid. Prvni je to co Pavel zminoval a ta druha chyba zpusobi, ze se ztrati informace o tom, zda transakce byla commitnuta nebo rollbacknuta, takze pak sice data jsou teoreticky dostupna, ale neni jasne jestli jsou validni nebo ne. Tento problem byl reportovan nekolikrat, ale bylo komplikovaneho ho najit, neb se vyskytoval jen zridka.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky