Hlavní navigace

Americký zábavní průmysl chce používat rootkity, spyware a trojany

29. 5. 2013

Sdílet

V osmdesátistránkové zprávě [PDF] komise věnující se „krádežím amerického duševního vlastnictví“ se objevily myšlenky na legalizaci rootkitů, spyware, trojanů a dokonce ransomware. Ve zprávě se píše:

Může být například vytvořen software, který dovolí otevřít soubory s cennými daty pouze autorizovaným uživatelům. Pokud se o to pokusí neautorizovaná osoba, může dojít k různým opatřením. Například může být soubor znepřístupněn a počítač může být uzamčen. Uživatel by pak obdržel instrukce o tom, jak kontaktovat vykonavatele práv pro získání odemykacího hesla. Tyto postupy neporušují zákony týkající se použití internetu, ale navíc zmírní účinky incidentu a pomohou získat čas i důkazy pro následující prosazení práva.

Zmíněné postupy jsou běžné u takzvaného ransomware, tedy škodlivého kódu, který odstaví počítač a donutí uživatele zaplatit za zrušení blokace. Zpráva uvádí ještě další možnosti, jako je fotografování uživatele jeho vlastní kamerou, nasazení malware do sítě nebo fyzickou likvidaci počítačů vlastněných „hackery“.

(Zdroj: Lupa.cz)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?