Hlavní navigace

Blender 2.8 vyjde začátkem roku 2019

14. 8. 2018

Sdílet

Blender logo Autor: Blender

Vývojáři Blenderu jsou tu s druhou alfa verzí a aktualizací data vydání. Blender 2.8 s řadou novinek, které shrnuje domovský web projektu, vyjde počátkem příštího roku.

Nyní v srpnu nevyjde Beta verze s kompletní funkcionalitou, jak bylo původně v plánu. Místo toho se vývojáři Blenderu soustředili na vylepšení vlastností, které již jsou v programu obsaženy a samozřejmě na opravy nahlášených chyb. To zahrnuje mimo jiné funkčnost viewportu a EEVEE s více grafickými kartami a na více platformách.

Tato vývojová verze je již používána tvůrci otevřeného filmu Spring, na čemž se ověřuje použitelnosti nástrojů i pro komplexní projekty. Z nových nástrojů lze zmínit Grease Pencil, subdivision surfaces za použití Pixarového nástroje OpenSubdiv a samozřejmě připomeňme také nedávno vydaný Blender Benchmark. Zahrnuty jsou výstupy tří GSoC projektů.

Plán je takovým, že koncem října vyjde Beta s kompletní funkcionalitou (u příležitosti Blender Conference) a začátkem roku finální verze 2.80. Později v průběhu 2019 pak 2.81, 2.82, …

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.