Upřímně je tolik možností dneska na prohlížeče, že mě se dere otázka proč bych měl dávat 60 dollarů za prohlížeč... Nic ve zlém, vše mé své kupce, ale proč? Krom podpory vývojářů, proč?
Používat Brave? Za to jak podvrhával odkazy? Jako vážně? Nebo je Brave a Brave Origin něco jiného, s úplně jiným týmem a jinou morálkou?
Tím, že odkazy nahrazovali takovými, kde měli vložené vlastní affiliate kódy, se opravdu nechlubili a skončili s tím až v momentě, kdy se na to přišlo a začalo se to kritizovat. Dnes už snad nic takového nedělají, ale manipulace s odkazy je IMHO natolik citlivá věc, že se důvěra obnovuje opravdu těžko. Pokud bych si měl vybrat na Chromiu postavený prohlížeč, volím raději evropské Vivaldi bez VC investorů, kteří to dřív nebo později budou chtít dojit, což vede k tomu, že jde ten produkt do kytek.
Reálně už to nedojí, jejich token BAT, přišel o příspěvky do toho coinu... je zajímavé, že až když se ty linky začali řešit, přísun peněz tam se značně omezil a díky tomu je ztráta na hodnotě tokenu BAT. Neni to už zajímavý crypto směr... další věcí je, že na to tokenu nejsou doteď vysvětlené několik příchozích plateb, které se s tímto průserem řeší..
Na mobilu mi Brave zachraňuje život, proto ho používám i na desktopu a i pro pracovní účely. Očesanou verzi vítám, pokud umí extensions a má password manažer. VPN, AI ani Rewards nepouživám.
Je snad nějaký lepší fork Chrome(ia), který by takto dobře blokoval balast a reklamy? Otevřenost projektu a morálku týmu nedokážu hodnotit.
No, ale to není ono. To je plnotučný Brave, jen nightly.
Odkaz ve zprávičce: https://laptop-updates.brave.com/latest/origin/nightly
se mi sám přepne na správnou adresu: https://brave.com/origin/linux/nightly
Odkz ve zprávičce i v tomto komentáři mi ve firefoxu v kubuntu začne rovnou
stahovat nějaký BraveOriginNightlySetup.exe (bez zobrazení jakékoli stránky, jako by link šel rovnou na .exe). Ten druhý link funguje: https://brave.com/origin/linux/nightly
20. 4. 2026, 17:15 editováno autorem komentáře
OK, nemam problem zaplatit za Brave (alebo akykolvek dobry soft alebo OS) ale nechapem obchodny model. Preco by som mal platit za nieco co mi ponuka menej ako free verzia.
Dnes žijeme v době, že méně je více. Protože je to méně BS.
Já jsem zrovna cílovka Brave Origin, už ho používám, díky linuxu bezplatně.