Hlavní navigace

Canonical ukončuje provoz úložiště Ubuntu One

2. 4. 2014

Sdílet

Jane Silber, CEO společnosti Canonical, oznámila ukončení provozu úložiště Ubuntu One a hudebního obchodu Ubuntu One Music. Provoz bude ukončen 1. června 2014, ale ještě následující dva měsíce budou mít uživatelé možnost stáhnout si svá data. Poté budou smazána. Dojde také k odebrání klienta služby z nadcházející verze Ubuntu 14.04 LTS, která je momentálně ve fázi beta.

Důvody uzavření služby jsou zřejmé. Před pěti lety, kdy bylo Ubuntu One spuštěno, byla v odvětví podstatně nižší konkurence. Nyní už je ale trh nasycen a služby se chystají do cenové války, kterou před nedávnem odstartoval Google se svým Drive. Pro Canonical je přitom Ubuntu One pouze doplněk a další investice do rozvoje by si vyžádaly mnoho finančních prostředků, které bude raději investovat do vývoje systému pro desktop, chytré telefony a tablety.

Klientům, kteří mají předplacený některý z tarifů, bude vrácena poměrná částka. Podrobnosti ohledně stažení či migrace dat dostanou všichni uživatelé e-mailem. Autentizační služba Ubuntu One Single Sign On založená na OpenID bude fungovat i nadále.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.