Hlavní navigace

Chce Microsoft sabotovat přijetí standardu ODF?

29. 3. 2006

Sdílet

Už jsme vás informovali o tom, že Microsoft nasadil svého člověka do skupiny, která má na starosti přijetí ODF jako ISO standardu. Následně byla společnost veřejně obviněna z toho, že se snaží celou práci na standardu sabotovat.

Pamela Jones na GrokLaw napsala: „Microsoft tu sedí a čeká jako pavouk.” Dále tvrdí, že Microsoft bude celý proces zdržovat, aby mohl rychleji přijít s vlastním formátem.

Zástupci Microsoftu ovšem něco podobného popřeli a řekli, že jejich člověk má jen pracovat na standardizaci jejich vlastního formátu a do ODF zasahovat nebude.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 3. 2006 7:25

  to je jedno (neregistrovaný)
  M$ tam ma cloveka z duvodu, ze chce pochopit a zakomponovat ODF do svych produktu. Ze to ten clovek cestou "domu" zmrsi a potom se cely M$ jeho zmrseninou bude ridit pri vyvoji je vsem jasne. a nakonec se M$ bude jeste divit, ze podporu formatu delal presne podle toho co vzeslo z komise. Paralela? - vite nekdo o zbranich hromadneho niceni v Iraqu? stejna zeme, stejne vymysleni si a oblbovani sveta - narodni sport.
 • 30. 3. 2006 7:49

  Luke (neregistrovaný)
  jejich člověk má jen pracovat na standardizaci jejich vlastního formátu a do ODF zasahovat nebude Když nechce zasahovat do vývoje ODF, ale jen na standardizaci OpenXLM (nebo jek se to jmenuje), tak co dělá v téhle standardizační skupině?
 • 30. 3. 2006 9:11

  Jirka Kosek (neregistrovaný)
  Asi je v té standardizační skupině proto, že ODF a MS Office 12 XML budou schvalovány stejnou standardizační skupinou. Za druhé o důležitých věcech v ISO hlasují jen P-členové. P-členem může být jen národní standardizační orgán (u nás třeba ČSNI) a každý P-člen má jen jeden hlas.

  Osobně si myslím, že na standardizaci ODF a MS Office 12 je brzo. Je ostuda, že standardizační organizace (OASIS, ISO) přistoupily na hru MS vs. Sun a spol. a poskytují firmám bitevní pole, místo toho, aby jim jasně řekli -- buď se domluvíte, nebo kancelářský XML formát nebudeme standardizovat. Oba formáty řeší stejný problém a je nesmysl mít na to dva nekompatibilní standardy.
 • 31. 3. 2006 7:50

  bez přezdívky
  Jenze dohoda neni mozna, zadna firma neustoupi ze sve pozice: Sun chce neco, co by mohl pouzivat kazdy, zatimco Microsoft chce neco, co bude pouzitelne jen v jejich produktech.
 • 30. 3. 2006 9:03

  platYpus (neregistrovaný)
  ... od toho, aby rozhodovala (kvalifikovana) vetsina.

  Pokud je to postaveno tak, ze muze jedinec poslat celou praci komise k ledu, nema smysl se schazet. Nebo se pletu ... ?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.