Hlavní navigace

Chromebook je možné použít jako autentikátor pro WebAuthn

28. 1. 2021

Sdílet

Chromebook WebAuthn Autor: Google

WebAuthn je nejnovější standard pro přihlašování do aplikací pomocí kryptografie veřejného klíče. Pro přihlášení je možné použít různá zařízení od hardwarových tokenů přes mobilní telefon s Androidem až po službu Windows Hello. Nyní se do této skupiny přidávají také Chromebooky, ve kterých stačí pro přihlášení k webu použít PIN nebo otisk prstu (pokud má počítač čtečku).

Pro přihlašování ke službám podporujícím WebAuthn tedy už nemusíte zadávat heslo, ale použijete přihlášení pomocí privátního klíče uloženého přímo v zařízení. Takto se můžete hlásit například do služeb Google, mojeID, Dropbox, GitHub, Okta, Twitter či Microsoft.

Pokud navíc používáte dvoufaktorové přihlašování, nemusíte hledat klíče s tokenem, ale jako autentikátor použijete přímo Chromebook. Funkce přichází v ChromeOS 88, který se v těchto dnech distribuuje k uživatelům. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.