Odpovídáte na názor k článku Debian řeší problém s potichu odcházejícími vývojáři. Názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Nově přidané názory se na webu objeví až po schválení redakcí.
To platí pokud jsem za něco placen. Pokud se něčemu věnuji naprosto dobrovolně, to poslední, co očekávám je, že na mě bude někde někdo tlačit abych něco dělal. V pořádku je maximálně pokud se mě zeptá jaké mám další plány. Jinak by mě jen utvrdilo v tom, že chci být stažený ještě déle. Dynamika dobrovolnických projektů je v tomhle úplně jiná než dynamika komerčních projektů. Standardy komunikace a komunikační nástroje je třeba podle toho vědomě nastavit.