Mohl bys to prosím rozvést? Rád bych na RPI5 poslouchal DAB, FM a tady to vypadá že by bylo možné i nějaký radiový provoz. K čemu to RTL-SDR je a k čemu ho používáš?
dobre na start https://www.rtl-sdr.com/rtl-sdr-quick-start-guide/
--
ja mam RTL-SDR na rpi 2B s MSI DigiVOX micro HD. vyhoda je ze to MSI je mozne pripojit k laptopu a fungovat ajj tak.
https://redhawk75.wordpress.com/2024/01/08/sdr-rtl-prenosny-kufrik/
zaujimave je monitorovanie napriklad NOAA ci leteckej prevadzky.
I u nás, doporučuji začít googlem.:-).
Prakticky třeba tady:
https://radioklub.fel.cvut.cz/2023/06/12/418/
Jen je problém, že fungovali už jen dva a jeden další občas.
A teď už by neměl fungovat ani jeden:
https://vu3dxr.in/the-end-of-noaa-15-and-noaa-19-whats-next-for-weather-satellite-hobbyists/
idu 2 NOAA nody. su slabsie ale ide to.
Zaujimavejsie su ale glitche
https://i.postimg.cc/90RfL8xB/Snimka-obrazovky-2026-04-11-16-54-03.png
Nojo, to je sice pěkný, ale jsou to satelity, ne?
V USA je NOAA Weather Radio pozemní vysílání okolo 162 MHz a jde to chytat i na malou ruční vysílačku.