Firefox 136 za měsíc přinese hardwarovou akceleraci videa pro Radeony na Linuxu

5. 2. 2025

Sdílet

Firefox Autor: Depositphotos

Ve stejnou dobu jako Firefox 135, přichází i beta verze následného vydání, které je plánováno na začátek března. Majitelé Radeonů či různých integrovaných řešení od AMD se mohou těšit, příští verze Firefoxu přinese podporu hardwarové akcelerace dekódování videa pro GPU AMD na Linuxu. Vedle toho už víme, že obdobně pro macOS bude připravena hardwarová akcelerace pro přehrávání obsahu ve formátu H.265/HEVC.

Chystány jsou pochopitelně i další novinky a opravy chyb, které budou v přehledu postupně přibývat. Vypíchněme tedy ještě alespoň možnost hlásit Mozille nesprávně fungující weby ve Firefoxu na Androidu, které se v jiných prohlížečích zobrazují normálně, a to skrze položku “Report broken site” v menu.

Našli jste v článku chybu?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.