Hlavní navigace

Firefox a Chrome se obávají problémů s trojcifernou verzí v řetězci User-Agent

17. 2. 2022

Sdílet

Prohlížeč puzzle Autor: Depositphotos

Chrome a Firefox v následujících měsících dosáhnou u označení verze na číslo 100. Vývojáři se obávají, že by to mohlo způsobit problémy v některých aplikacích, které jsou závislé na detekci verze prohlížeče. Informace o verzi se přenáší v hlavičce požadavku v položce User-Agent (UA) a je pak dostupná pomocí javascriptové funkce navigator.userAgent  v obvyklém formátu browserName/majorVersion.minorVersion.

Před mnoha lety se ukázalo, že parsování těchto informacích je často velmi křehké a problémy se objevily při přechodu z jednociferných verzí na dvojciferné. Vývojáři očekávají podobné potíže při přechodu na trojciferná čísla a snaží se jim pokud možno předejít. Ve vývojových verzích Firefoxu i Chrome je možné už teď přepnout verzi na číslo 100 a vyzkoušet různé aplikace a knihovny s tímto nastavením. Je tak možné předem v testovacím prostředí odhalit budoucí problémy.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.