Hlavní navigace

GMail už běží offline

1. 9. 2011

Sdílet

Operačnímu systému Chrome OS je nejvíce vytýkáno, že pro něj neexistují slušné aplikace, které by mohly běžet offline. Umí sice nějak přehrát multimedia a pracuje se i na editoru obrázků, dlouho vyhlížená aplikace Google Docs ale pořád nepřicházela. Až nyní se objevila offline verze GMailu a příští týden by měly následovat i offline verze Google Calendar a Google Docs. U posledního zmíněného nebude zatím možné dokumenty editovat, ale pouze prohlížet. I tak to je krok dopředu.

GMail si můžete vyzkoušet samozřejmě i v prohlížeči Google Chrome, kde se stejně jako na Chrome OS dá stáhnout ve web storu. Rozhraní je převzaté z tabletové varianty GMailu.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 9. 2011 11:10

  SB (neregistrovaný)

  Za chvilu z toho bude klasický systém s těžkými klienty a lokálními daty, akorát v podobě bastlu. Pak přijdou na to, že je to celé na h***o. :D

 • 1. 9. 2011 14:21

  Lael Ophir (neregistrovaný)

  Přijde mi to celkem vtipné. Nejprve s velikým úsilím napíšou aplikace, které mají jako jedinou "výhodu" to že běží v browseru. Jsou to aplikace funkčně neskutečně chudé, pomalé, a závislé na připojení. A pak to "vylepší" tím, že tyhle webové příšernosti běží člověk i lokálně. Výsledkem je, že lokálně běžíte něco jako Wordpad, Excel 2.0 a MS Paint, ovšem je to hnusnější a daleko víc nenažrané. What's the point?

 • 1. 9. 2011 14:28

  Blaazen

  Já taky doufám, že je to slepá ulička a že vývoj tudy dál nepůjde. Když jsme mohli mít textový editor na 100 MHz Pentiu I (třeba AmiPro 3.0) a teď máme všichni 2GHz dvoujádra a máme se vzdát komfortu skutečné aplikace jen proto, že část lidí má rychlé připojení k internetu a že si jedna firma spočítala, že vydělá víc, když si všechna data světa uloží doma na své farmě.

 • 1. 9. 2011 21:20

  bez přezdívky

  Gmail běží offline? Je to nějaká doba, kdy začal podporovat Google Gears, které jsem docela dlouho používal. Bohužel, od Firefoxu 4 Gears nefungují. Prý protože všechno bude nahrazeno HTML5. Čekám už několik měsícuů, kdy to bude. Zatím nic.