Hlavní navigace

Google nechá G Suite pro osobní použití zdarma včetně vlastní domény

18. 5. 2022

Sdílet

Google Workspace Autor: Depositphotos

Google na začátku roku oznámil, že ukončí podporu původní služby G Suite zdarma. Uživatelé měli buď odejít nebo přejít na placenou službu Workspace. Poté se začalo hovořit o tom, že firma připravuje zvláštní nabídku pro osobní použití a nakonec se z ní vyklubala omezená varianta Workspace Essentials Starter bez GMailu. Řadě uživatelů se ale tato varianta nelíbila, proto migrovali na jiná řešení.

Nyní Google oznámil, že uživatelům nechá G Suite legacy zdarma včetně možnosti použít vlastní doménu pro GMail. Je potřeba navštívit administrační konzoli a zvolit přechod na tuto variantu. Uživatelé mají možnost změnu provést do 27. června, pokud tak neučiní, bude jejich účet automaticky převeden na placený Workspace.

Volba přechodu na placenou službu či setrvání u G Suite zdarma

Autor: Google

Google uvádí, že ve variantě zdarma zachová možnost použití vlastní domény, možnost přístupu k bezplatným službám včetně uložených dat a nákupů provedených na daných účtech. Podmínkou je ale použití účtu pro nekomerční osobní účely a služba nenabízí přístup k podpoře.

Pokud jste už kvůli změně pravidel přešli na placený Workspace a chtěli byste se vrátit ke G Suite zdarma, kontaktujte ve svém účtu podporu Google.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?