Hlavní navigace

Google pracuje na vlastní televizi Android TV

Petr Krčmář

Google se prý znovu chystá přijít s projektem vlastního televizního přijímače. Původní koncept Google TV před více než třemi lety příliš mnoho lidí neoslovil. Teď by ale mělo jít o nový koncept nazvaný Android TV, který už nebude vytvářet dojem „velkého chytrého telefonu“ ve vaší televizi, ale mělo by jít o jednoduché rozhraní podobné tomu, co nabízí Apple nebo nově Amazon ve Fire TV.

Podle dostupných informací už velké společnosti pracují na svých aplikacích pro tuto platformu a mělo by jít o velmi „jednoduché aplikace pro jednoduché prostředí“. Přestože uvnitř poběží Android, navenek půjde o set-top-box se čtyřmi záložkami: filmy, seriály, aplikace a hry. Ovládat se to celé bude pomocí dálkového ovladače s velkým čtyřsměrovým tlačítkem.

Výhodou proti jiným zařízením má být možnost propojení s dalšími zařízeními a jednoduchý přístup k obsahu včetně personalizovaného doporučení dalších děl. Na screenshotech jsou k vidění značky jako Vevo, Hulu, Netflix nebo Pandora. Bohužel je pravděpodobné, že většina obsahu a aplikací bude zaměřena pouze na americký trh, stejně jako je tomu teď u zařízení Chromecast.

Našli jste v článku chybu?