Hlavní navigace

Google pracuje na vlastní televizi Android TV

7. 4. 2014

Sdílet

Google se prý znovu chystá přijít s projektem vlastního televizního přijímače. Původní koncept Google TV před více než třemi lety příliš mnoho lidí neoslovil. Teď by ale mělo jít o nový koncept nazvaný Android TV, který už nebude vytvářet dojem „velkého chytrého telefonu“ ve vaší televizi, ale mělo by jít o jednoduché rozhraní podobné tomu, co nabízí Apple nebo nově Amazon ve Fire TV.

Podle dostupných informací už velké společnosti pracují na svých aplikacích pro tuto platformu a mělo by jít o velmi „jednoduché aplikace pro jednoduché prostředí“. Přestože uvnitř poběží Android, navenek půjde o set-top-box se čtyřmi záložkami: filmy, seriály, aplikace a hry. Ovládat se to celé bude pomocí dálkového ovladače s velkým čtyřsměrovým tlačítkem.

Výhodou proti jiným zařízením má být možnost propojení s dalšími zařízeními a jednoduchý přístup k obsahu včetně personalizovaného doporučení dalších děl. Na screenshotech jsou k vidění značky jako Vevo, Hulu, Netflix nebo Pandora. Bohužel je pravděpodobné, že většina obsahu a aplikací bude zaměřena pouze na americký trh, stejně jako je tomu teď u zařízení Chromecast.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 4. 2014 8:18

  Ravise (neregistrovaný)

  Osobně bych personalizované doporučení za výhodu nepovažoval. Ale já vím, jsem staromódní a paranoidní :)

 • 7. 4. 2014 9:47

  Dub (neregistrovaný)

  A co Ubuntu TV? Zdá se mi to, nebo tenhle projekt opravdu nějak vyšuměl?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.