Hlavní navigace

Google uvolnil Chrome OS Flex, ze staršího počítače udělá Chromebook

16. 7. 2022

Sdílet

Chrome OS Flex Autor: Google

O Chromeboocích jsme na Rootu mnohokrát psali, jedná se o velmi jednoduše použitelné počítače, které nabízejí uživatelům především práci na webu. Použitý operační systém Chrome OS je nenáročný na správu a běžným uživatelům nabízí jednoduché prostředí webového prohlížeče. Abyste mohli používat Chrome OS, musíte si ale koupit specializované zařízení, na kterém je předinstalován.

Google už před časem oznámil, že připravuje variantu Chrome OS pro běžné počítače. Systém s názvem Chrome OS Flex byl nějakou dobu v beta verzi, nyní ale přechází do ostrého režimu a je k dispozici všem uživatelům. Flex nabízí velmi jednoduchou instalaci i na starší počítač, ze kterého tak vlastně dokážete udělat Chromebook, který vám může stačit k současné každodenní práci.

Google certifikoval tři stovky zařízení, na kterých Chrome OS Flex poběží správně. Připravují se zkoušky dalších modelů a samozřejmě je možné vyzkoušet systém i na dalších zařízeních, kde pravděpodobně poběží správně. Pro instalaci budete potřebovat jen vhodný počítač a flash disk, ze kterého můžete systém spustit, vyzkoušet a až poté nainstalovat na pevný disk.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?