Hlavní navigace

Hetzner zvyšuje výrazně poplatky za dodatečné IPv4 adresy

28. 7. 2021

Sdílet

Žebrák IPv4 Autor: Depositphotos

Poskytovatel kolokace, VPS a hostingu, společnost Hetzner zvyšuje výrazně ceny za dodatečné IPv4 adresy. Protože regionální internetoví registrátoři již ve většině případů nové bloky IPv4 v podstatě zdarma nemůžou nabídnout, vznikl trh s IPv4 adresami. Hetzner podobně jako jiní poskytovatelé je nucen tuto realitu reflektovat. Hetzner má již delší dobu slušnou podporu IPv6. Proto by pro různé služby mělo být možné výrazně ušetřit alespoň částečným přechodem na IPv6.

Např. Amazon Web Services si (v regionu německého Frankfurtu) dodatečné IPv4 účtuje 0,005 USD/ hodinu. To je za 3,6 USD za 30 dnů. Hetzner za jeden měsíc účtuje 1,7 eur, ale má 19eurový poplatek za zprovoznění. Hetzner tedy vyjde levněji zhruba po půl roce, do té doby je v z hlediska dodatečných IPv4 dražší než AWS.

Minulé dny byly poměrně výživné s ohledem na dění kolem přechodu z IPv4 na IPv6. Google Cloud Platform zavádí v několika regionech možnost přiřadit IPv6 virtuálním strojům. Podobná funkce je dostupná nově i v AWS EC2. Nakonec jsme se tento týden mohli dočíst ve zprávičce, že i Čína plánuje přejít na IPv6 do roku 2030.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?