Proton...
Beze srandy - na Macu i na Linuxu mám v posledních letech lepší zkušenost s hnaním her přes kompatibilní vrstvu (u Macu dokonce přes překlad ISA), než s nativníma portama. Ještě před 10 lety bych nevěřil, jak dobře a zároveň pohodlně můžou hry na Linuxu běžet skrze vrstvu kompatibility. Fakt smekám před lidma, co Wine, dxvk a Proton dotáhli až sem.
Ech. 2 tydny zpatky jsem to klukum koupil na Steamu. Ale jen za 200 Kc, bylo to ve sleve.
Pres steam to jede naprosto bez problemu (AMD cpu i grafika, ale nepamatuju si jake). Teda musel jsem nastavit proton z experimentalniho na nejaky posledni stabilni 9.x neco. Plus jsem musel pridat cestinu, i kdyz jen titulky, protoze mluveni je rychle a deti nestihaji rozumet, i kdyz jsou na svuj vek v anglictine velmi schopni.