Hlavní navigace

Instalace a nastavování Debianu Etch

11. 4. 2007

Sdílet

Nebylo by to HowtoForge, aby se na něm neobjevil návod na instalaci a nastavení právě vyšlého Debianu Etch za účelem provozování webového serveru. Nejste-li vševědoucí guru, a máte-li v úmyslu Etch instalovat, rozhodně se na něj podívejte.

Dominujícím prvkem návodu jsou screenshoty, což jej činí krásně názorným a přehledným. Od instalace se autor postupně prokouše k instalaci a konfiguraci serverového software, ať již je to SSH, DNS serveru, databáze MySQL nebo stále téměř obligátního ApachePHP.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 4. 2007 10:14

    Tomas
    Dodám: jedná se o serverovou instalaci připravenou na ISP, či jako firemní server zabezpečující tyto služby (funkčnostní, při implementaci bych se zaměřil více na bezpečnost). Seznam nastavovaných služeb je uveden hned na první stránce.

    Můj názor: Screenshoty nejsou dominantním prvkem, nejspíš tam jsou jako vyplnění prvních dvou stránek, na následujících 5 stránkách je již samotná konfigurace služeb.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Jakub Šťastný byl v letech 2007 až 2008 redaktorem serveru Root.cz. Mezi jeho zájmy patří Linux, programování a typografický systém TeX.