Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (2. 10. 2019)

2. 10. 2019
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si vyzkoušíme ambiciozní organizér dat, podíváme se na klienta pro vzdálený přístup k PS4, nastavíme si SpaceMouse a řekneme si o prohlížeči zdrojových kódů.

TreeSheets

Hierarchický nástroj pro práci s daty, který má za cíl nahradit tabulkové procesory, myšlenkové mapy, textové editory, správce osobních informací a malé databáze. Obsahuje také řadu nástrojů jako je kalendář, seznam úkolů, nástroje na řízení projektů, plánování, brainstorming, třídění myšlenek, prezentace a spoustu dalších.

github.com/aardappel/treesheets, 1.0.2

Chiaki

Otevřený multiplatformní klient pro Playstation 4 Remote Play (vzdálený přístup). Podporuje všechny funkce potřebné pro plné streamování včetně přihlášení a zapnutí herní konzole. Funkce, které zatím ještě nefungují, ale pracuje se na nich, jsou ochrana proti zahlcení, podpora touchpadu, konfigurovatelné klávesy nebo podpora H.264.

github.com/thestr4ng3r/chiaki, 1.0.3

Mouse utilities

Sada nástrojů pro práci s myší 3DConnexion CadMouse Pro a 6DoF 3D myší SpaceMouse. Jde o nezávislý svobodný software, který umožňuje konfigurovat myš (frekvenci, smart scrolling) a zobrazovat stav baterie. Grafické rozhraní komunikuje s démonem pomocí D-Bus sběrnice. Dále obsahuje také nástroje pro simulaci tohoto hardwaru (SpaceMouse) a zobrazování aktuální polohy reálné nebo simulované 3D myši.

mouse.globalcode.info, 0.4

Rookout

Platforma pro extrakci a pipelining, umožňující přístup k jakékoliv části dat nebo kódu. Díky ní můžete jednoduše procházet vaše lokální projekty. Její použití by mělo být jednoduché a zcela bezpečné, protože může zdrojový kód pouze prohlížet, ale ne měnit a má přístup jen do těch adresářů, které sami vyberete.

skoleni

github.com/Rookout/explorook, 1.1.8

Blbinka

Pustíte televizi a vyskočí na vás reklama. Zapnete rádio a je tam taky reklama. Jede autobusem a na něm obrovská reklama. Už je prostě úplně všude.

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.