Hlavní navigace

Softwarová sklizeň (23. 10. 2019)

23. 10. 2019
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes budeme vytvářet rychlé poznámky, vyzkoušíme GUI pro git, přeložíme text do jiného jazyka a nakonec se podíváme na interaktivní syntetizér.

Crow Translate

Crow Translate dokáže přeložit text z jednoho do více než stovky jazyků. Umožňuje výběr mezi službami Google, Yandex a Bing. Podporuje automatické rozpoznání jazyka, přehrání výslovnosti, překlad označeného textu v okně jiné aplikace pomocí jednoduchého překrytí, případně z prostředí terminálu.

crow-translate.github.io/, 2.2.2

Thermal

GUI pro git postavené na Electronu a Vue.js. Umožňuje správu repozitářů, nabízí nástroje pro commit změn ve zdrojových kódech a dokumentech, porovnávání verzí se zvýrazněním nových, modifikovaných a odstraněných částí, sledování statistik commitů, procházení logů nebo konfiguraci profilu.

github.com/gitthermal/thermal/, 0.0.4

pystickynote

Jednoduchý nástroj pro zapisování rychlých poznámek (sticky notes). Okno pro psaní lze otevřít příkazem z terminálu. Nastavení základních parametrů je upravitelné v konfiguračním souboru. Zde je možné modifikovat výchozí hodnoty pro barvu pozadí, barvu textu, průhlednost, šířku rámečku, velikost písma, šířku a výšku okna.

github.com/M4cs/pystickynote/, 1.5.1

Helm

Helm je polyfonní syntetizér (syntezátor) s interaktivním vizuálním rozhraním, výkonným modulačním systémem, duálními oscilátory, sub-oscilátorem s tvarováním vln, dvanácti různými průběhy, dolní, pásmovou a horní propustí, krokovým sekvencerem, arpegiattorem nebo efekty (formantový filtr, zkreslení, delay/reverb). Helm běží jako samostatný syntetizér nebo jako LV2, VST, VST3 či AU plugin.

ICTS23

tytel.org/helm/

Blbinka

Teď už jen vymýtit nepravdy a zkreslené informace našich ryze českých politiků.

Autor článku