Hlavní navigace

Jak se prodává Amnesia: The Dark Descent

20. 9. 2010

Sdílet

Amnesia se prodává již týden a vývojáři se nyní podělili s komunitou o své pocity. Amnesia: The Dark Descent se prodává dobře, ale mohla by být ještě o něco lepší, aby splnila finanční očekávání, které si firma Frictional Games stanovila. Na druhou stranu byla hra velmi dobře přijata hráči i recenzenty, což vývojový tým velmi oceňuje. Bohužel byla jedna kopie pro recenzenty vypuštěna do světa den před oficiálním vydáním, což by mohl být také jeden z důvodů, proč nejsou finanční výsledky o kousek lepší.

Dalším důvodem je fakt, že hra je dost děsivá, pokud se do příběhu opravdu vžijete a nenecháte se rušit okolním, dostanete se k nejednomu infarktovému momentu. Je tedy možné, že po odehrání dema mnoho hráčů plnou verzi vzdalo. Jako třetí důvod může být volba Linux/Mac port versus port na herní konzole, který přinesl celkově „pouhých“ 10 % ze všech prodejů.

Pro mě je ovšem zarážející, jak špatně se hra prodává na Mac OS X proti Linuxu. Amnesia je distribuovaná pouze on-line napříč šesti obchody. Z toho v pěti pro Windows, v pěti pro Mac OS X a v jednom pro Linux. Navíc pro Mac OS X se dá sehnat o pár USD levněji. I přes podporu Steamu, je na tom Mac OS X prakticky stejně jako Linux a oba si berou vyrovnaně svých 5 %.

Další zajímavou poznámkou je to, že největší problémy neměli vývojáři s linuxovou verzí nebo Mac OS X verzí, ale s Windows verzi v kombinaci se staršími grafickými kartami AMD a problém se stále nepodařilo vyřešit. Pravděpodobně leží někde v ovladačích. Na Linuxu se ale také objevil bubák, který způsobuje, že hra pro 64bit procesor padá, což se dá obejít využitím 32bit binárky.

Amnesia byla pro Frictional Games velmi důležitou hrou z finančního hlediska a doufejme, že se jim ještě podaří prodat dostatečné množství kopií, aby mohli ve své činnosti pokračovat. Za finančním výsledkem mohl svoji roli sehrát i fakt, že hra stojí přibližně dvakrát méně, než jiné hry při svém vydání.

Pokud ještě stále nad Amnesií váháte, zkuste tuhle podařenou video recenzi:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.