Hlavní navigace

Jaké jsou následky Private Browsing ve Firefoxu

12. 9. 2013

Sdílet

Asi každý uživatel internetu zná funkci anonymního prohlížení, které nabízí dnes již většina internetových prohlížečů. Server Magnetforensics.com se zaměřil na tento mód v internetovém prohlížeči Firefox. Rozebrali do detailu, co v tomto režimu funguje, co se ukládá a neukládá. Jak vypadá stav paměti a disku po ukončení i po restartu. Lze si tak udělat představu do jaké míry je tento mód doopravdy anonymní a zda jsou stopy takovéhoto provozu dohledatelné. Pro názornost lze srovnat s podobným režimem v Internet ExploreruGoogle Chrome.

(Zdroj: CSIRT.CZ)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 9. 2013 17:52

    Flegmoš (neregistrovaný)

    Myslím že hladají co nikdo nesliboval a ani to snad žádný uživatel neočekává.
    Já tedy u IE zcela jistě ne. Autoři "studií" by chtěli nejlépe vůbec žádné neukládání dat na disk a ještě wipeing RAM. Sliboval nějaký tvůrce browseru odolnost tohoto módu při forenzní analýze RAM nebo disku?

    Když už se v tom šťourají, tak mohli alespoň lidem říci jak se liší u jednotlivých browserů permanentnost v nastavení doplňků a jak snadno se dá z téhle "virtualizace" utéci (zajímavé například u zavirovaných webů). A co vše umožňují browsery převést do uživatelského nastavení pro další browsdání, v čem se od sebe navzájem liší.

    Věřte, že to nejsou až takové banality. Samotnému mi to u IE8 a IE9 zabralo docela dost času.

    Přinejmenším Microsoft není schopen předat tyhle informace v detailní podobě uživatelům. Některé popisy a nápovědy mohou člověka i zmást nebo špatně informovat, přestože jsou při zpětné analýze (po pochopení a ověření principů) docela přesně napsané a přinejmenším většině uživatelů by tato informace měla dostačovat.

  • 12. 9. 2013 18:02

    Flegmoš (neregistrovaný)

    Nedávno měl někdo problém, že přišel o poslední relaci navštívených webů v Chrome. Tak jsem popsal jak to funguje u IE, narhl postup pro obnovu (šlo o obnovu smazaných souborů) a doporučil ověřit zda to u Chrome nefunguje podobně.

    Myslíte že to lidi zvládají? Proč jim podsouvat nějaké umělé problémy s ne-bezpečně vymazanými daty po "bezpečném" browsdání.

    Mnohdy ani neví jak tento režim využít ku svému prospěchu, třeba pokud chtějí navštívit web který je známý šmírováním, sbíráním nejrůznějších údajů a jejich následným zneužíváním. Nevědí co všechno dokáže tento režim skrýt a znepřístupnit a po dokončení browsdání zahodit.

  • 12. 9. 2013 18:14

    j (neregistrovaný)

    Osobne bych privital rozsireni noscript addonu tim smerem, ze by slo vyberove zakazat pristup k nekterym objektum/meto­dam/funkcim/cas­tem API/...

    Jinak je to totiz ponekud pro kocku. Spousta webu bez js nefunguje vubec, a jakmile to clovek povoli, tak uz to muze pouzivat cokoli a delat jakykoli neplechy naprosto bez kontroly. Idealne samo aby to fungovalo tak, ze by to jako ze fungovalo, ale vracelo to nejaky random/predde­finovany hodnoty.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky