Odpovídáte na názor k článku KDE pomalu končí s X11, Plasma 6.8 bude už jen na Waylandu. Názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Nově přidané názory se na webu objeví až po schválení redakcí.
Děkuju. Rustdesk znám z MacOS primárně, kde jsem s ním někde řešil alternativu k ARD.
Testoval jsem jej i na Linuxu, ale je to takové, jak to říct.. not great, not terrible.
Wayland funguje klasicky přes PipeWire (chce to autorizovat minimálně na poprvé), GDM - ani náhodou. Tím, že to kóduje do VP8/9 normálně celý screen, odezva je poměrně dost závislá na HW a není to ani moc efektivní.. i naprázdno bez jakáhokoliv změny screenu to klidně žere docela dost CPU.
Ale spíš bych to v tuhle chvíli bral jako variantu na osobní sdílení desktopu, vzdálenou pomoc (jako AnyDesk, TeamViewer.. atp). Tomu odpovídají i ty ostatní vlastnosti, co to má (hole-punching, relay server, jednorázová hesla a kódy atp.). Pro většinu mých použití je tohle úplně k ničemu, chci unattended přístup nastavený adminem. Zabezpečení toho kanálu řeším o vrstvu níž.
Vážně si zkuste ten NoMachine i jen ze zajímavosti.. capture probíhá na úrovni EGL nebo DRM pod kompozitorem, PipeWire je pak fallback, když se to nepovede. U mých testů pak násobně efektivnější (šířka pásma, latence, využití CPU).
Ještě to musím důkladně otestovat, ale zatím vcelku nadšení ;)