Hlavní navigace

KHTML nebo WebCore?

13. 5. 2005

Sdílet

Vývojáři Apple doporučili svým kolegům vývojářům KHTML, aby dále používali jejich WebCore. To je renderovací jádro, které vyvíjí Apple. Paradoxní při tom je, že WebCore vychází z KHTML.

To se mnoha lidem nezdá fér a Apple, který jinak vystupuje jako společnost vracející vlastní úpravy zpět komunitě, najednou přetahuje vývoj na vlastní stranu. Ani se nedivím, že se to vývojářům KHTML nelíbí.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 5. 2005 11:38

  AHA
  Ono je to celé trochu médii nafouklé, zajímavý nadpis byl důvodem pro vznik článku: uživatelé KHTML či Konqueroru se svých vývojářů často netrpělivě ptají, kdy zahrnou tu a tu opravu, která se dostala do Safari. Bohužel s mylnou představou, že se vezme patch a aplikuje. Problém je, že vývojáři Apple používají jinou zobrazovací mezivrstvu, takže nelze aplikovat patche 1:1 a aplikování "hotového" patche znamená napsat vše znovu (tj. hodiny či dny).

  Dalším problémem je neveřejnost "bugzilly" vývojařů Safari, pro kterou tým KHTML má jen málo informací, co vlastně patch opravuje.

  A posledním problémem je, že Apple má své termíny a své požadavky na míru uspokojení uživatelů. Zatímco pro Apple je v určitém okamžiku přijatelné řešení opravující 95 % případů jejich uživatelů, tým KHTML se snaží najít 100% řešení bez ohledu na čas.

  Zatímco se vývojáři najít společný kompromis prostřednictvím konferencí a blogů, média si z toho vytváří vlastní realitu, kde má potkan velikost krávy.
 • 13. 5. 2005 12:28

  Pavel (neregistrovaný)
  Děkuji za skvělé vysvětlení. Takovýhle "kuloárních" informací z různých projektů byl bral více.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.