Me zajima jina vec - ve skole mame MIcrosofti prostredi a chceme, aby studentum fungoval webovy copilot chat. Ale nefunguje. Cim to muze byt? Podle jejich dokumentace to ma byt zdarma. Skolni domena je u Microsoftu tj. i emailove ucty studentu.
Ted je otazka, zda tady na rootu vubec nekdo chce aby studentum fungoval webovy copilot chat natolik, aby ti pomohl :) Ja osobne bych ti rekl "vyprdnout se na cely mrkvosoft" :)
(V kazdem propade s "nefunguje" ti nikdo nepomuze protoze z toho nikdo nic nevykouka, je to prilis obecny popis problemu. Je potreba to popsat obsirneji a spis do diskuzniho fora nez pod komentar zpravicky.)
10. 4. 2026, 13:54 editováno autorem komentáře
Jako odradí od čeho?
Normální, neuniverzitní placená verze tam prostě má zlatou ikonku W, co dělá AI kontroly a navrhuje změny textu. Univerzitní nemá.
Kdo chce AI použít, tak musí vytáhnout text z overleafu někam ven. To už je o trošku složitější, než zmáčknout čudlíček.
Možná proto nemají univerzitní Windows Copiloty.
.... je to rozbitý. To je celé. Spíš byste však měli studenty naučit přemýšlet, jak si poradit bez předem umetené cestičky a spoléhání na pofidérní MS služby, a hlavně na pofidérní Copilot chat. Co budete dělat, až to MS zpoplatní a zamkne Vám data, dokud nezaplatíte, protože některý ze studentů v tom chatu napíše něco proti "oranžádě"?
11. 4. 2026, 09:15 editováno autorem komentáře