Hlavní navigace

Na Haiku byl portován Gnash

26. 2. 2009

Sdílet

Flash najdeme na velkém množství dnešních stránek a není proto divu že i takový operační systém jako Haiku získal pro Flash podporu. Ta je v něm ve formě svobodné implementace Gnash, kterou na Haiku naportoval Adrian Panasiuk.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 2. 2009 14:54

    BLEK. (neregistrovaný)
    A do jaké míry je ten gnash použitelný / bugovitý / bezpečnostně děravý? Používá ho tu někdo? Uvažuju, že bych ho taky začal používat, jen nevím, jestli je jeho použitelnost taková, že má cenu si ho taky portovat.
  • 26. 2. 2009 15:43

    petr_p (neregistrovaný)

    Záleží s čím jej porovnáváte. Rozhodně nemá všechny nové funkce, které se objevily ve Flashi 8 a 9. Rozhodně není tak výkonný, jako Flash Player od Adobe. Na druhou stranu ve Flash Playeru jsou chyby, kterými Gnash netrpí (např. parsování chybného XML) a v neposlední řadě běží jako samostatný proces, takže s sebou nesebere webový prohlížeč.

    Dále záleží, který flashový obsah chcete prohlížet. Já na reklamy a videa nekoukám. Obvykle jej používám jen, když se potřebuji dostat k URL, které je v něm utopené (flashové nabídky, přehrávače rádií). tohle funguje celkem dobře, navíc gnash má různé ladicí režimy, což velmi usnadňuje dolování dat.

  • 26. 2. 2009 23:27

    anonymní
    Co nějaké porovnání Gnash/Flash/Silverlight/Moonlight? Kdo co doporučuje. Jsou na to vhodné nástroje? Nebo jede zásadně ve Vimu :-).
  • 27. 2. 2009 14:21

    hlína (neregistrovaný)
    že bys to pak rozjel v linksu? :)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.