Hlavní navigace

NIX.CZ má v Bratislavě nový přípojný bod u společnosti VNET

2. 2. 2022

Sdílet

NIX.CZ Autor: Karel Choc, Internet Info

Společnost VNET představila projekt, díky kterému chce společně se sdružením NIX.CZ zvýšit spolehlivost připojení a objem přenesených dat svého současného peeringového uzlu. V rámci partnerství obou organizací vznikl nový aktivní bod, v němž je nyní možné se přímo propojit, mimo jiných, také s největšími internetovými společnostmi, jako jsou Amazon, Meta (Facebook), Google, Akamai či CloudFlare. Slovenští uživatelé internetu určitě také ocení snížení latence a větší spolehlivost při připojování ke vzdálenému obsahu.

Nová aktivní lokalita na ‚druhé straně Bratislavy‘, oddělená Dunajem, zabezpečí lokální geografickou redundanci a tím pádem i stabilitu slovenského internetu. Na rozdíl od tradičního peeringového uzlu, který je provozovaný jen v jedné lokalitě, se tu na datové výměně nepodílejí jen lokální poskytovatelé internetových služeb, ale přímo připojujeme i čím dál důležitější poskytovatele globálního obsahu, říká Vojtěch Németh ze společnosti VNET.

Sdružení NIX.CZ ve slovenské metropoli provozuje projekt NIX.SK, který je nově dostupný ve třech lokalitách. Oba uzly jsou od roku 2019 propojené do jedné sítě a od roku 2021 nabízí také přípojný bod ve Vídni. Vloni také peeringový uzel NIX.CZ oslavil čtvrt století existence.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 2. 2022 16:19

    5R

    Neviem ci to je nahoda alebo je tam suvis, ale od rana ako som si precital tuto spravicku mam na Starlinku NAT za slovenskou IP adresou. Doteraz to bolo Grecko, co bol trochu problem pre iptv providera, ktory dava vyraznu zlavu ak sa jeho sluzby nevyuzivaju zo zahranicnej konektivity.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.