Hlavní navigace

Nové uživatelské rozhraní čteček PocketBook

Petr Krčmář

Čtečky PocketBook jsou mimo jiné známé svým jednotným uživatelským rozhraním. Ať sáhnete po nejlevnější 5" čtečce nebo po první experimentální čtečce s barevným displejem, narazíte na stejné rozhraní, které bylo vždy poměrně jednoduché a nemátlo začínající uživatele.

Čtěte: seriál Čtečky elektronických knih

Společnost PocketBook představila nové rozhraní, které by mělo být přirozeným evolučním krokem. Jasně stanovenými prioritami byla jednoduchost a intuitivnost, kterou pocítí každý uživatel. Vizuálně lze nové uživatelské rozhraní PocketBook popsat jako minimalistické a výborně čitelné. Změny jsou jasně patrné ve všech třech základních úrovních – v hlavním menu, knihovnách i aplikacích pro čtení.

Celé rozhraní se zaměřuje na to podstatné: na čtení knih. Na domovské stránce už není k vidění kompletní seznam knih, ale tři naposledy otevřené knihy a naposledy přidané tituly. Seznamy je navíc možné horizontálně posouvat a tím se dostat k dalším položkám. Zároveň se změnil pohled do knihovny, kde dominují obálky knih a při čtení zmizely všechny rušivé prvky, zůstává jen text a číslování stránek.

Poprvé bychom se měli s novým rozhraním setkat ve dvou nových čtečkách, které budou představeny ještě tento měsíc. Snad se nám některou z nich podaří získat k recenzi.

Našli jste v článku chybu?