Hlavní navigace

Nové uživatelské rozhraní čteček PocketBook

19. 5. 2014

Sdílet

Čtečky PocketBook jsou mimo jiné známé svým jednotným uživatelským rozhraním. Ať sáhnete po nejlevnější 5" čtečce nebo po první experimentální čtečce s barevným displejem, narazíte na stejné rozhraní, které bylo vždy poměrně jednoduché a nemátlo začínající uživatele.

Čtěte: seriál Čtečky elektronických knih

Společnost PocketBook představila nové rozhraní, které by mělo být přirozeným evolučním krokem. Jasně stanovenými prioritami byla jednoduchost a intuitivnost, kterou pocítí každý uživatel. Vizuálně lze nové uživatelské rozhraní PocketBook popsat jako minimalistické a výborně čitelné. Změny jsou jasně patrné ve všech třech základních úrovních – v hlavním menu, knihovnách i aplikacích pro čtení.

Celé rozhraní se zaměřuje na to podstatné: na čtení knih. Na domovské stránce už není k vidění kompletní seznam knih, ale tři naposledy otevřené knihy a naposledy přidané tituly. Seznamy je navíc možné horizontálně posouvat a tím se dostat k dalším položkám. Zároveň se změnil pohled do knihovny, kde dominují obálky knih a při čtení zmizely všechny rušivé prvky, zůstává jen text a číslování stránek.

Poprvé bychom se měli s novým rozhraním setkat ve dvou nových čtečkách, které budou představeny ještě tento měsíc. Snad se nám některou z nich podaří získat k recenzi.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 5. 2014 11:34

    K> (neregistrovaný)

    "při čtení zmizely všechny rušivé prvky, zůstává jen text a číslování stránek"
    ha, konecne to nekdo pochopil. jeste zbyva otazka, zda lze vypnout cislovani stranek. nikdy jsem nepochopil, k cemu je dobre.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.