Hlavní navigace

O'Reilly uvolňuje bezplatné e-knihy o programování

11. 10. 2016

Sdílet

Vydavatelství O'Reilly má nyní sekci bezplatných e-knih o programování. Najde tu čtyři knihy o Javě, sedm o Pythonu a v různém například „C++ Today“, „Swift Pocket Reference“ a „Why Rust?“. Knihy jsou ve formátu ePub, Mobi a PDF.

(zdroj: slashdot)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 10. 2016 12:41

  kutr (neregistrovaný)

  Stáhnul jsem si "C++ today" a "Why Rust?". Nejdřív jsem prolítnul C++ a na straně 89 z 123 teprve začínají mluvit o novinkách v C++ a končí na straně 107, takže se dozvíte v zásadě jenom subjektivní pohled autora na popularitu C++ v komunitě a na konec rozebere 2 příklady moderního C++. Na webu rozhodně najdete lepší materiály o C++ 11 a 14.

  Why rust? v podstatě svým obsahem odpovídá oficiální dokumentaci https://doc.rust-lang.org/book/, jenom je míň přehledná, méně obsáhlá (100stran vs. 500 stran) a příklady více zmatené. Na githubu je projekt, který z té HTML knihy generuje epub a ta online verze je průběžně aktualizovaná, takže já bych šel jednoznačně do oficiální dokumentace. Nedivím se, že ty knihy oreilly dává zadarmo. Spíš se divím, proč je vůbec vydali.

 • 11. 10. 2016 12:50

  kutr (neregistrovaný)

  Tady (https://killercup.github.io/trpl-ebook/) jsou dostupné vygenerové ebooky "The Rust Programming Language", tak můžete porovnat. Je tam i odkaz na github pokud si chcete vygenerovat jinou verzi nebo si to nějak upravit. Pro majitele pocketbooku mě ta epub verze shazovala prohlížeč v touch lux 3 (dělali to i některé pdf knihy). Na té čtečce šla prohlížet ve fbreaderu, ale s rozbitým formátováním. Nahlašoval jsem to, ale zatím neopraveno (čtečka se mi rozbila, tak nemám úplně aktuální informace).

 • 11. 10. 2016 13:08

  tisnik (neregistrovaný)

  Tak dostanou e-mail + jmeno + pribliznou oblast zajmu. Podle me je to jeste fajn, jine firmy za stejna data nedavaji nic :)

 • 11. 10. 2016 21:37

  MaT

  No jak na to v rychlosti koukám, tak to nejsou jejich klasické knihy - ty mají trochu jiný design obálek. Takhle vypadají jejich "reporty" nebo různé výtahy z jejich klasických knih. A takové výtahy se objevují už delší dobu, také zdarma. Některé jsou zajímavé na přečtení - třeba na rychlé seznámení s nějakou novou technologií nebo trendem - ale není to prostě tak "comprehensive" jako jejich klasické knihy.