Hlavní navigace

Odlehčení desktopu Fluxboxem

7. 5. 2009

Sdílet

Někteří uživatelé Linuxu, kteří začínají na distribucích s velkými desktopovými prostředími časem zjistí, že jejich vlastnosti skoro vůbec nepotřebují a začnou se poohlížet po alternativách. Jednou z nich může být i Fluxbox, o kterém vyšel na ghacks.net článek, kde autor popisuje základní vlastnosti a jejich konfiguraci. Na Rootu jsme již o Fluxboxu také psali.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 5. 2009 9:57

    Jiří J. (neregistrovaný)
    A co takový xmonad? http://www.youtube.com/watch?v=4dyoLS-zOgE :-) .. Osobně jej používám na notebooku na cestách tam, kde pracuji vetšinou s terminálem. Netřeba žádné přesouvání oken za pomoci trackpointu/touchpadu.
  • 7. 5. 2009 13:39

    w0rm
    Nj. Tiled WM su fajn. Presiel som cez wmii, ion3 a ratpoison a teraz som skoncil pri awesome co mi pripada ako idealne spravene. Krasne sa da cokolvek nakonfigurovat v Lue a navyse ani s vecami ako gimp a spol nema problemy narozdiel od ostatnych Tiling WM co som skusal.
  • 7. 5. 2009 17:05

    Jiří J. (neregistrovaný)
    Asi taky zkusím, awesome jsem ještě netestoval. xmonad je docela supr, umí jistá okna hodit jako plouvoucí (třeba error hlášky firefoxu), má algoritmy na rozpoznávání, kam nové okno má přijít, apod., ale silně mi na něm vadí zaujatost autorů Haskellem. Vyloženě je to: "Chceš používat náš WM? Nauč se Haskell, jinak se s tebou nebavíme. Haskell je supr, náš software je tak bez pádů, po nocích masturbujeme nad genialitou Haskellu." Vskutku, napsat pár jednoduchých přebindování kláves v Haskell confu mi trvalo 2 dny + 100MB ghc compiler, ...
  • 7. 5. 2009 19:59

    Milan (neregistrovaný)
    Toto vypadá dost divně. Žádné uživatelské rozhraní. Navíc kvůli spouštění Firefoxu za účelem freevideo.cz a úpravy svého HTML blogísku ve Vimu se nebude takový uživatel učit nějaký Haskell či co...

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.