Hlavní navigace

Prohlížeč PDF pro Firefox napsaný v JavaScriptu

5. 12. 2011

Sdílet

Google Chrome už nějakou dobu obsahuje vlastní integrovaný prohlížeč PDF. Jedná se o velmi populární funkci, protože na webu je souborů ve formátu PDF hodně a je proto příjemné, že uživatel má možnost je prohlížet rovnou bez instalace dalších doplňků.

S podobným řešením chce v budoucnu přijít i Firefox, jehož vývojáři ale plánují celý PDF prohlížeč napsat pomocí JavaScriptu a HTML 5. Jedná se o smělý plán, ale podle všeho je realizovatelný. Vývojáři totiž už vydali první vývojovou verzi rozšíření, které nazvali PDF.js.

Zkusil jsem rozšíření nainstalovat a pořídil jsem pro vás obrázky. Knihu o LaTeXu z naší elektronické knihovny zobrazil prohlížeč bez problémů.

Naopak nejnovější openMagazín mu dal zabrat a nezobrazily se správně fonty.

Je tedy vidět, že se skutečně jedná o verzi 0.1.0 a na finální verzi si budeme muset ještě počkat. Už teď ale projekt vypadá velmi nadějně, zobrazuje velmi rychle a má jen pár set kilobajtů. Snad tedy bude časem součástí instalace.

(Zdroj: Mozilla.cz)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.