Hlavní navigace

Projekt Glimpse se zastavil, nenašlo se dost lidí ochotných s klonem editoru GIMP pomoci

27. 5. 2021

Sdílet

Glimpse 0.1.2 v Kubuntu 20.04 Autor: David Ježek

Na blogu projektu Glimpse se objevil dlouhý zápisek, který oznamuje zastavení celého projektu. Jeho cílem bylo vytvořit klon editoru GIMP, který pod jiným jménem přinese například nový vzhled Glimpse NX. Cíl se nepodařilo naplnit, protože projekt prakticky nerostl.

Podle zakladatele, kterým je Bobby Moss, nebyl problém ve financování, ale především v nedostatku lidí. Chyběli dobrovolníci, kteří by se věnovali neprogramátorské práci jako je moderace fór, odpovídání na podpoře, provoz sociálních sítí, řešení potíží s balíčky, správa serverů a podobně.

O vše se staral malý tým bez širší komunitní podpory. Rostly tak nároky a zodpovědnost, což nakonec vyústilo v odchod hlavního tahouna a tím se projekt zastavil. Je pro nás těžké předvídat, zda a kdy se projekt Glimpse vrátí. Ve hře je příliš mnoho faktorů a my nechceme nikoho klamat ani šířit žádnou falešnou naději, uzavírá Bobby Moss.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.