Hlavní navigace

Quake Live už nebude v prohlížeči. Ani pro Linux

8. 11. 2013

Sdílet

Quake Live, webová reinkarnace legendární střílečky Quake III Arena, se stáhne z prohlížečů a namísto toho bude k dispozici jako samostatná desktopová hra. Důvodem je horšící se podpora pluginů ve webových prohlížečích. Zklamáním je, že desktopová verze, která by měla přijít koncem roku, už bude jen pro Windows.

„Za posledních několik let se podpora pluginů jako je Quake Live znatelně zhoršila, kvůli čemuž pluginy nemohou fungovat konzistentně a spolehlivě. Vzhledem k oznámení Chromu o ukončení podpory pluginů a nadcházejících změnách ve Firefoxu se zdá, že teď je ten správný čas pro změnu,“ píše se v oznámení na webu hry.

Herní studio Id Software, které má sérii Quke na svědomí, kdysi patřilo k velkým podporovatelům Linuxu a téměř všechny hry na něj portovalo. V posledních letech jeho přístup k Linuxu velmi ochladl. Začalo to „linuxovými“ verzemi zabalenými s Wine a končí to tak, že nejnovější titul Rage už se na Linux nedostane vůbec. Paradoxně v době, kdy se k němu díky Steam OS začínají upírat zraky herního světa.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.