Hlavní navigace

Retro konzole C64 se objeví před Vánoci

9. 7. 2019

Sdílet

C64

Moderní klon legendárního počítače Commodore 64 se objeví na trhu letos v prosinci. Projekt aktuálně pojmenovaný C64 přijde na svět s 64 hrami v základu (další bude možno přidat za pomoci USB) a schopností být připojen k jakékoli TV díky HDMI rozhraní (obraz bude upscalován do 720p, v PAL světě samozřejmě s 50Hz frekvencí). To vše v těle vycházejícím z Commodore 64, a to včetně fungující plnohodnotné klávesnice.

Připomeňme, že retro modely starších počítačů či konzolí jsou poslední dobou hitem, retro verze původní PlayStation se prakticky nestíhala vyrábět. Za C64 stojí Retro Games a vedle vlastního těla s klávesnicí nabídne v balení i joystick s mikrospínači a možnost přepínat mezi třemi režimy: C64, VIC 20 a Games Carousel, nemluvě o podpoře jazyka BASIC. C64 si lze předpobjednat za 120 eur.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 7. 2019 7:29

  Potkan007

  Zajímalo by mě, odkud máte informaci, že "retro verze původní PlayStation se prakticky nestíhala vyrábět". O prodejích nevím nic, ale nešlo si nevšimnout, že za PlayStation chtěli poměrně vysokou částku, začala vycházet jedna recenze horší, než druhá a (v reakci na to?) následně spadla prudce cena snad na třetinu. Pokud by byly prodeje tak úžasné, nebyl by přece důvod sahat na cenu.

 • 10. 7. 2019 9:25

  BlackRider

  "Reasons for the price drop at this time suggested a combination of overproduction of the unit, over-pricing on the original cost of the unit, or disinterest in the unit, which had been critically panned by journalists."
  https://en.wikipedia.org/wiki/PlayStation_Classic#Sales

  Rek bych ze splet Playstation Classic s NES Classic Edition:

  "Nintendo produced and sold about 2.3 million NES Classic Editions from November 2016 through April 2017, with shipments selling out nearly immediately."
  https://en.wikipedia.org/wiki/NES_Classic_Edition

 • 10. 7. 2019 10:19

  MeeGo - no future

  Bylo to přesně jak píšete. Pracuji v distribuci a PlayStation Classic byl z hlediska prodejů propadák, Sony to dalo do akce aby se to vůbec doprodalo.

  Autor si to zřejmě spletl s Nintendo NES, ten byl dlouho vyprodananý a ani další controller na to nešlo dlouho koupit.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.