Hlavní navigace

Rusko hrozí Telegramu zákazem, prý ho používají teroristé

27. 6. 2017

Sdílet

Rusko vyhrožuje zákazem komunikačního nástroje Telegram, který prý není v souladu s novým zákonem o ochraně dat. FSB tvrdí, že útočník, který v dubnu v Petrohradu zabil 15 lidí, používal při plánování útoku právě Telegram.

Podle zmiňovaného zákona platného od 1. ledna musí zahraniční společnosti uvnitř země udržovat nejméně po dobu šesti měsíců záznamy komunikace ruských občanů včetně šifrovacích klíčů a tyto informace musí vydat na žádost úřadů. Ruské úřady chtějí po Telegramu, aby mu vydal osobní údaje lidí, kteří se podílejí na trestné činnosti.

Provozovatelé Telegramu zatím odolávají a odmítají vydat jakékoliv údaje. Že je hrozba zákazu služby reálná dokazuje případ sociální sítě LinkedIn, která byla v loňském roce v Rusku zakázána, protože její činnost také neodpovídala zákonu o komunikaci.

Pavel Durov, tvůrce Telegramu, nedávno tvrdil, že se i americké úřady snažily tlačit na něj a jeho vývojáře, aby oslabili bezpečnost komunikační služby a umožnili tak přístup k uživatelské komunikaci.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?