Hlavní navigace

Skype má 100 milionů registrovaných uživatelů

2. 5. 2006

Sdílet

Skype minulý týden ohlásilo, že se zaregistroval stomiliontý uživatel. Za posledních 2 a půl roku je Skype nejdynamičtěji se rozšiřující aplikací. Je logické, že ne všichni registrovaní uživatelé musí být aktivní. Online uživatelů připojených na Skype je běžně přes 5 milionů.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 5. 2006 12:53

  Marek (neregistrovaný)
  Je treba srovnavat pocty uzivatelu siti, ne dodavatelu ...

  Kdyz eBay uvazuje sve Skype jako nejrychleji roztouci aplikaci ... uvazuje na druhe strane vsechny poskytovatele VoIP na bazi otevrenych protokolu a vsechny aplikace kompatibilni prave s danym otevrenym protokolem, ktere jsou schopny vzajemneho propojeni a utvari tak de fakto jednu velkou sit, za jednohotny celek, nebo zamerne jeho silu tristi na subdodavatele aby to pro skype vypadalo lepe nez to ve skutecnosti je ? ... Skype pochopitelne je narozdil od napriklad SIPu zcela izolovana sit ve ktere vladne jediny dodavatel. ... jakym poctem uzivatelu se mohou pochlubit otevrene site pokud nesrovnavame nesmyslne uspechy Skype s HaloNetem z Luzice pod Bukem ale s celou siti VoIP na bazi SIP ?
 • 2. 5. 2006 12:58

  Michal Vaner
  By mě jen zajímalo, proč na serveru zaměřený na linux je reklama na uzavřenou síť s nejhoršími existujícími podmínkami pro uživatele, co ani nemá použitelný klient pro linux?
 • 2. 5. 2006 15:01

  disposable
  to je jednoduche. povzbudit opensource vyvojarov aby napisali nieco vlastne a lepsie. btw: ma niekto skusenosti s 'ekiga'? vyrovna sa to funkcne skypu?
 • 2. 5. 2006 15:23

  Michal Vaner
  Existuje mnoho klientů pro SIP (např wengo, je to založené na otevřených protokolech, podporuje i jiné klienty, má velmi dobrého samo o sobě a komunikuje pokud vím s jinými SIP sítěmi). Celkem novinka je protokol Jingle pro XMPP/Jabber. Používá ho (ne ještě ve finální podobě) Google Talk a je pro to již několik klientů i pro linux (Psi má vývojovou verzi, potkal jsem ještě něco, ale nepamatuji si co).

  Co ale Skype zvládnul dobře, je reklama. Přestože SIP tu je již celkem dobu a v mnoha ohledech umí být lepší, Skype se rozšířil, právě kvůli takovýmhle zprávám. Nic to neříká, ale množí ho to ve vyhledávačích.
 • 2. 5. 2006 21:09

  Q (neregistrovaný)
  Když jsme se s kolegou snažili rozchodit nějaké VoIP, tak Skype byla první věc, která nám fungovala a fungovala dobře. Snažili jsme se dál i s nějakými SIP klienty a free „operátory“, ale musím přiznat, i když opravdu nerad, že Skype chodil nejlíp. Ten SIP byl sice nakonec taky funkční, ale pořad tam něco trucovalo a celkově jsem z toho měl dojem jako ze scény z Marečku, podejte mi pero, kde jeden vrátný řve na druhého „Máš tam telefon“, akorát že my jsme se domlouvali po ICQ. (ano, vím. Další špatný protokol, ale mají ho všichni, které chci mít v IM)
  Nakonec to dopadlo tak, že než Skype, tak raději nic. Je tady ale hromada lidi, která na Skype nevidí nic špatného a to, že to je uzavřená síť, je pro ně výhoda, protože ubylo nastavováni. Jsem zvědavy, co se vyklube z kecátka ve stylu Google talk, ale zatím mi připadá rozumně použitelný jen ten skype. :/

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Pavel Chalupa je redaktorem zpráviček a příležitostným pisatelem článků na Root.cz.