Přístup ke zdrojovým kódům by mohl znamenat, že uživatelé budou moci pozměnit operační systém chytrého televizoru tak, aby napřiklad nezobrazoval reklamy, nebo aby za uživateli neslídil.
No to ani zdaleka, pokud tam nelze spustit jiný kód, tak nejspíš ani upravený originál, protože nebude správně podepsaný.
A ano, jistě tu ochranu můžou mít udělanou nějak jinak, pak by to mohlo fungovat.
Máte pravdu, proto je tam napsáno "by mohl". Jde o vysvětlení motivace, co lidem na těch smart TV nejvíce vadí. Na druhé straně by člověk mohl kouknout do kódu a bez jeho změny by třeba mohl blokovat nežádoucí spojení na FW routeru. Akorát se obávám, že kódu té špehovací a reklamní části se nedočkáme.
Ja som hlavne jednu vec nepochopil. Naco je dobra nejaka "smart" telka ?
Ja mam rovnaku telku uz 15 rokov. Za tu dobu som vystriedal niekolko generacii chromecastov, obmenil STB a pocitac pripojeny k telke. Telka ma poriadny panel, na ktorom sa nevypaluju pixely a skrz obmenu "zdroja signalu" mam stale vsetko aktualne a funkcne ...
... v rodine si ludia pokupili Smart telky a okrem toho, ze tam maju reklamy este aj v zakladnom menu, tak vacsina funkcii im po 1-2 rokoch prestala fungovat. Telka napr prisla s youtube, zobrazovanim obrazovky telefonu, browserom a podobnymi funkciami. Jedneho dna to napisalo, ze funkcia nie je podporovana a "youtube" sa odinstalovalo. Ked by to bola aspon nejaka cinska znacka ... ale Samsung, LG, a podobne.
Mne ak by ta telka odisla, tak radsej kupim nejaky velky monitor k PC, ako Smart telku.