Hlavní navigace

Stihneme přeložit Svobodnou kulturu do 16. dubna?

16. 2. 2009

Sdílet

Minulý týden se ozval tým připravující českou lokalizaci Creative Commons s termínem slavnostního představení licence. Bude se konat již 16. dubna 2009 a plánuje se i pozvání Lawrence Lessiga.

Pro tuto příležitost by bylo skutečně skvělé dopřeložit Svobodnou kulturu, na které již skoro dva roky pracujeme. Času je na to sice poskrovnu, ale věřím, že se nám to povede. Máme osm a půl týdne na přeložení jedenácti kapitol, celkovou revizi textu a vytvoření prezentovatelného e-booku.

Sháníme proto překladatele, editory, sazeče a grafiky. Kdo máte chuť a trochu volného času, pomozte nám s tím pohnout, ať projekt dokončíme v uvedeném termínu.

Překlad naleznete na pracovní wiki serveru Root.cz. Můžete se ihned zapojit do práce. Pokud se chcete spojit přímo se mnou, pište na Adam.Hazdra na Seznamu.

Aktuální zprávu o vývoji projektu naleznete každý týden na blogu Svobodné kultury.

Díky všem za případnou pomoc, společně to zvládneme!

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 2. 2009 10:22

  Jirka (neregistrovaný)
  Z toho, co jsem precetl, to vypada, ze kniha je v Cesku (a kontinentalni Evrope) vcelku o nicem. Jedine, cemu pomuze, je jen dalsi zmatek mezi obycejnymi lidmi.
 • 16. 2. 2009 18:48

  Adam Hazdra (neregistrovaný)
  Je pravda, ze se hodne orientuje na americke (anglosaske) pravni prostredi. Ovsem celkove se zabyva obecnejsim problemem, ktery by naopak mohl oslovit sirsi ctenarskou zakladnu. Jde v ni o hledani zpusobu, jakym by spolecnost mela reagovat na prichod digitalniho prostredi zejmena z pohledu ochrany kreativity (obsahu).
 • 16. 2. 2009 17:27

  Ondřej P. (neregistrovaný)
  Bude se pak kniha vydávat knižně, nebo se zůstane pouze u elektronické podoby? Pokud se nebude vydávat knižně, tak proč? Nebyl by o ní zájem?
  Rád bych si jí přečetl, ale nerad čtu cokoliv delšího a zajímavějšího v PC a tisknout sám větší rozsah je dosti otravné...

  Pokud se najde dobrá a informovaná duše, co mi odpoví, tak moc děkuji.
 • 16. 2. 2009 18:01

  Adam Hazdra (neregistrovaný)
  V dlouhodobém plánu je určitě knihu vydat tiskem. Jde ale o dvě věci: 1) do dubna to podle mého nestihneme protáhnout klasickým procesem, 2) knižní vydání by muselo být neziskové, aby splňovalo současnou licenci CC. Pro komerční vydání se musí jednat o podmínách s autorem, resp. agenturou, která ho zastupuje. Ale to není nic nepřekonatelného:)