Hlavní navigace

Telegram dosáhl miliardy stažení v Google Play

18. 10. 2021

Sdílet

Telegram Autor: Depositphotos

Obchod Google Play hlásí, že si oficiálního klienta Telegram stáhla více než miliarda uživatelů. Pavel Durov, zakladatel tohoto komunikačního nástroje, přitom na začátku letošního roku tvrdil, že jej měsíčně použije asi půl miliardy uživatelů. Překročení miliardového milníku bylo urychleno také nedávnými velkými výpadky Facebooku, které postihly také WhatsApp a Messenger a přivedly Telegramu desítky milionů nových uživatelů.

Telegram je zajímavý zejména pro uživatele, kteří chtějí mít pod kontrolou své soukromí. Nabízí volitelné end2end šifrování mezi dvěma zařízeními, ale také běžné funkce jako diskusní skupiny, videhovory a podobně. Jeho výhodou proti konkurenci je, že může běžet na více zařízeních současně a je možné jej používat s řadou alternativních klientů, včetně těch webových.

(Zdroj: 9to5google)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 10. 2021 0:40

  tele ceka na schvaleni roky

  V odkazanem clanku to neni, tak upresnim ze telegram je doplnkova sluzba k vkontakte ted vk stejneho zakladatele. Neznamena to ale ze nedela pro nekoho jineho od zacatku vytvoreni vkontakte.

 • 19. 10. 2021 9:13

  Petr Krčmář

  Ten překryv s VK je velmi malý, Telegram se začal programovat v roce 2013 a bratři Durovovi odešli z VK v roce 2014. Od té doby nemají s tou sociální sítí nic společného a dělají jen Telegram.

 • 19. 10. 2021 8:58

  Petr Soukup

  Telegram je takový lepší signál, který toho umí podstatně více. Např. lze pro něj dělat snadno aplikace - boty. V dnešní době, kdy udělat a udržovat android aplikaci (aby vás nevyhodil z google play) už není nic jednoduchého, web už je také často přesložitělý a pokud máte být in, vyžaduje "specialisty". Udělat Telegram bota může být elegantní způsob jak se těmto složitostem elegantně vyhnout s aplikací jen na několik stránek.

  Zde je ukázkový návod jak pomocí Telegram bota zapínat a vypínat světla v dětském pokoji. Tedy telegram je vhodný i pro IOT aplikace.

  https://www.youtube.com/watch?v=-IC-Z78aTOs&ab_channel=BrianLough

  U nás ve firmě máme v plánu místo webového rozhraní pro mobilní telefony použít raději Telegram bot aplikaci. Slibujeme si jednodušší implementaci, lepší a jednodušší zabezpečení a lepší udržovatelnost.

  19. 10. 2021, 09:01 editováno autorem komentáře

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.