Hlavní navigace

Třetí setkání uživatelů databáze PostgreSQL

2. 6. 2011

Sdílet

Na programu třetího setkání uživatelů databáze PostgreSQL, které se bude konat 21.6. od 19:00, jsou prakticky orientované přednášky o čtení explain planu a synchronní replikaci v databázi PostgreSQL.

Čtení explain planu (Tomáš Vondra) – Chcete porozumět jak PostgreSQL vyhodnocuje váš SQL dotaz? Jestli použije či nepoužije indexy? Jak zjistit jestli je v dotazu nějaký problém apod.? V tom případě je schopnost interpretace exekučního plánu naprostou nutností. V před­nášce bude vysvětleno co to je exekuční plán, jaké jsou jeho základní elementy (způsoby čtení tabulek, joinování, …) jak ho v PostgreSQL získat a v čem jsou nejčastěji problémy. 

Synchronní replikace (Jakub Ouhrabka) – V PostgreSQL 9.0 byla konečně uvedena oficiální zabudovaná asynchronní replikace, a připravovaná verze 9.1 na tomto základě dále staví a poskytuje synchronní replikaci. Podívejme se na možnosti které vám tato nová vlastnost poskytuje a jak ji využít, ale také jaká má omezení a nástrahy.

Chcete-li se setkání zúčastnit, prosíme o registraci. Setkání se bude opět konat na půdě MFF (Malostranské nám. 25) v posluchárně S4. I tentokrát bude přichystána tradiční programátorská svačinka.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky