Hlavní navigace

Umíte Python? Diktovat poslepu, ve dvou a po znacích?

3. 7. 2013

Sdílet

Python Bee je šílená soutěž, kterou vymysleli na MIT. Prověří, zda jste opravdu takoví mistři programování v Pythonu, jak o sobě tvrdíte. Cílem je vytvořit funkční program na zadané téma, například: „Vytvořte funkci, která vrátí součet dvou integerů.“ Zní to jednoduše? Ovšem programujete poslepu, kód jen diktujete a navíc se po znacích střídáte s týmovým kolegou, se kterým se nemůžete domlouvat. Pořád si troufáte?

Tato šílená akce se rozšířila z MIT do různých firem a teď velké klání pořádá i Dropbox v rámci vývojářské konference DBX. Finále bude probíhat přímo před velkým publikem na pódiu. Kdy se podobná akce uskuteční i v Česku?

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 7. 2013 20:44

  Erwin (neregistrovaný)

  Python ovládám na úrovni skriptu - především v 3D aplikacích. Jako vedlejší produkt mého designérského postižení mám v hlavě i v NTB více než několik konceptů různých aplikací. Jako každý nerealizovaný nápad váží tyto koncepty nemálo mých prostředků. Nedokáži je realizovat a tak nevím jak se téhle neodbytné duševní aktivity jinak zbavit. Trpím, když někdo umořuje svůj programátorský potenciál na brzdě zmíněného typu. Jinak samozřejmě respekt.

 • 11. 7. 2013 20:35

  gp (neregistrovaný)

  No a? Je to jako plavat bazén sem-tam. Není cílem někam doplavat, ani spálit 1435 kilojoule, ale jen tak si zaplavat. Jen tak si zaprogramovat.

 • 22. 7. 2013 23:55

  msx (neregistrovaný)

  Ak treba napísať nejakú funkciu, tak každý programátor ju napíše trochu inak. Ako potom sa dá niečo diktovať tak, že časť povie jeden a potom druhý? Veď stačí len iná premenná a je to v háji. Trochu mi to príde trápne alebo som to len nepochopil.

 • 2. 8. 2013 19:14

  Zdenek -

  Myslím, že ti diktující slyší výstup od toho druhého, jinak by to přece nemohlo jít.

Byl pro vás článek přínosný?