Hlavní navigace

Valve se připojil do českého uzlu NIX.CZ

25. 4. 2018

Sdílet

Valve

Do českého peeringového uzlu NIX.CZ se dnes připojila síť společnosti Valve (AS32590), která provozuje herní platformu Steam. Také linuxáky potěší, že se pro řadu sítí zkracuje cesta k zásobě her. Spolupráci se společností Valve Software Corporation jsme si vyzkoušeli už v minulém roce, kdy jsme tuto síť připojili do našeho slovenského uzlu NIX.SK. Připojení do uzlu v Praze mělo následovat, přičemž ke spuštění došlo právě dnes, uvedl Adam Golecký, technický ředitel sdružení NIX.CZ.

Výhodou je, že síť Valve je ohlašována do NIX.CZ přes route servery, takže stávající sítě se s ní automaticky propojí. Také proto zaznamenala linka okamžitě velmi rychlý nástup. Valve se připojil kapacitou 20 Gbps a od samého začátku je připojen na route serverech, což usnadní a zrychlí doručování dat ke koncovým uživatelům. Správci sítí tak nemusí koordinovat navazování sessions, říká Golecký. Statistiky přenosů je možné sledovat na stránce služby Steam.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.