Hlavní navigace

Více než 92 % telefonů s Androidem běží na verzi 2.1 a vyšší

17. 3. 2011

Sdílet

Google uvolnil aktualizovanou statistiku aktivovaných zařízení s Androidem. Z té vyplývá, že víc než 92 % všech androidích zařízení běží na verzi 2.1 a výš. Největší zastoupení má verze 2.2 (61 %), která se objevila v květnu minulého roku. Poslední Android pro mobilní telefony s označením 2.3 z prosince minulého roku, získal zatím pouze 0.7% podíl, ale není divu, když jediný oficiální model s touto verzí je Nexus S. Nejnovější přírůstek do rodiny Androidů verze 3.0 určená pro tablety, má zatím podíl 0.2 %.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 3. 2011 16:18

    lamiska (neregistrovaný)

    chcelo by to aku maju na tom zasluhu vyrobcovia a aku xda, cyanogen atd. .... nebyt xda tak je to cislo urcite nizsie kedze existuju vyrobcovia ako sony ericsson ktory len ztazka updatoval xperie na 2.1 a dalsie updaty uz nebudu...

  • 17. 3. 2011 16:49

    k77 (neregistrovaný)

    asi tak, takisto htc, hoci upgraduje, tak to trva vecnost, napriklad Wildfire sa len teraz dockal 2.2, pricom uz existuje Cyanogen 7RC2, ktore obsahuje 2.3..

  • 17. 3. 2011 23:01

    JeCh

    Já pořád nerozumím jedné věci, třeba mi to osvětlíte.

    Proč nefunguje Android jako desktopové OS? Mám XP, ty se samy aktualizují na SP1, SP a SP3. Když se rozmyslím, nainstaluju si na počítač Windows 7 nebo Linux. Proč tohle sakra nejde s mobilem? Kde je zakopanej pes?

    Navíc to přináší i poměrně velký bezpečnostní riziko. Slyšel jsem, že Android 2.2 má nějakou kritickou díru, kterou opravuje verze 2.2.3. Ale kolik telefonů tuhle verzi má? Skoro žádný, výrobce to evidentně netíží.

    Jestli to chápu správně, výrobci úmyslně bojkotují možnost, aby si uživatel sám OS upgradeoval. Je to asi jako kdyby mi na PC zaheslovali BIOS a já tím pádem nemohl nabootovat z CD a nainstalovat jiný OS. Je to tak? A nebo jsou v tom i nějaké technické překážky (ovladače, různé proprietární řešení)?

  • 18. 3. 2011 0:44

    Habo (neregistrovaný)

    Odpoveď je prekvapivo jednoduchá: peniaze.
    Výrobcovia radšej zablokujú možnosť upgrade-ovať/meniť OS a dúfajú, že používatelia si radšej kúpia nový hardware (ja osobne silne pochybujem, že niekto, kto zaplatí niekoľko 100€ za mobil si za pol roka kúpi novší)
    Rootnutím telefónu sa stráca záruka...
    Výmena je drahá
    Mať starý OS je nebezpečné
    Proste fuj, je to naprd! Ľudia opäť doplácajú na svoju chamtivosť... :(
    Môj osobný názor je, že umožnením upgrade-u by výrobca získal značnú konkurenčnú výhodu oproti ostatným - ale výrobcovia (alebo skôr manažéri) sú slepí...

  • 18. 3. 2011 3:27

    bez přezdívky

    Bohuzel jsem byl z tech, co bez predbezneho pruzkumu komunity vyhodne koupil HTC Tattoo.. a az kdyz jsem zacal zjistovat, kdy ze jako hodla HTC upgradovat na novou verzi Androidu (a zjistil ze nikdy), prisel jsem na to, ze to je prvni mobil ktery schvalne zkriplili tak, ze se do nej dlouho nikdo nemohl dostat a tak jeste porad trcim na verzi 1.6.

    Nastesti Cyanogenmod (i jine ROM) v posledni vyvojove verzi uz konecne (po 1 a pul roku reseni HW prekazek HTC!) podporuje kameru (a komplet ostatni hardware), takze jenom co se to ustali a vyladi, prelepim logo HTC nejakou nalepkou a uz o nich nikdy nechci nic slyset.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.